Poloha a dosažitelnost

Olešnice na Moravě je návesní trojúhelníkové městečko ležící na Hornosvratecké vrchovině, která je součástí Českomoravské vrchoviny. Nachází se na severozápadním okraji okresu Blansko a okolí obce sousedí s okresy Žďár nad Sázavou a Svitavy. Autobusová zastávka 200 m, vlaková stanice 16km.

  Vybavení a služby

V objektu se nacházejí tři samostatné apartmány • Apartmán pana hostinského - 2 pokoje (3 lůžka, 4 lůžka a 1+1 přistýlka) se společnou kuchyní a sociálním zařízením. • Apartmán v šenku - 3 pokoje (v každém 3 lůžka) s vlastním sociálním zařízením. K těmto pokojům náleží společenská místnost s vybaveným kuchyňským koutem. • Apartmán slečny z Černovic - třílůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyní. Již při vstupu na vás dýchne kouzlo stáří domu, se kterým jde ruku v ruce klid a pohoda. Zařízené a vybavené kuchyně lákají k uvaření dobrého jídla. Nemálo přispěje i zahradní gril a velké ohniště na zahradě. Ranní nebo večerní procházky, posezení na lavičkách pod stromy a keři navodí příjemnou atmosféru. V horkých letních dnech vybízí k osvěžení velký plavecký bazén s večerním osvětlením. Pro aktivní odpočinek jsou k dispozici kuželky a stolní tenis. Děti mohou využít prolézačky se skluzavkou.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

V Olešnici a okolí je velmi oblíbená cykloturistika. Orientaci usnadňují přehledně zpracované mapy turistických a cykloturistických stezek. Milovníka historie a přírody zaujme krása Vysočiny s kulturním dědictvím našich předků. Prázdninové zážitky může zpestřit jízda na koních, nebo jen pohled na jejich ladné pohyby. Přestože Olešnice neleží ve vysokohorské oblasti, mohou rekreanti za příznivého zimního počasí využít dva lyžařské vleky s umělým zasněžováním, nočním osvětlením a upravené běžecké tratě. • Turistika v Olešnici: Ruční výroba modrotisku - Danzinger, Ski-areál Olešnice, Muzeum strašide, Muzeum veteránů, kostely sv.Vavřince, sv.Mikuláše, evangelický kostel • Turistika v okolí: chráněná krajinná oblast Moravský kras, hrad Pernštejn, hrad Svojanov, zámek v Kunštátě, zámek v Lysicích, zámek v Boskovicích, zámek v Rájci, zříceniny hradu Louka, Zubštejn, Aueršperk, Pyšolec; Jeskyně blanických rytířů, Vírská přehrada, Letovická údolní nádrž.

Zpět


TOPlist
  Rodinné ubytování na Habeši Olešnice na Moravě
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Rodinné ubytování na Habeši
Ceník ubytování a stravování