Rekreační byty Polevsko

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační budova v Polevsku zvaná Mělník se nachází v jeho horní části u kostela, patnáct minut procházkou od autobusové zastávky do Nového Boru, kam se lze dostat pohodlně i autobusem a vlakem.
Vybavení a služby
V budově v prvním patře se nacházejí dva velké vzdušné (každý cca 80 metrů čtverečních) nově zrekonstruované byty. V každém je po pěti lůžkách. Byty jsou zařízené velmi útulně a působí příjemným domácím prázdninovým dojmem. • Žlutý byt sestává ze dvou velkých pokojů s kuchyňským koutem, předsíně, koupelny a WC. Je orientovaný na jihovýchod. • Zelený byt, orientovaný na jihozápad, má dva pokoje, kuchyň, předsíň, koupelnu a WC a hlavně velký krytý balkon s výhledem na horu Klíč. Tento byt se v zimě nepronajímá. • Oba byty jsou plně vybavené (kuch. spotřebiči i nádobím i polštáři a dekami), hosté si vozí jen své ložní prádlo a čistící prostředky. Byty jsou zateplené, takže elektrické vytápění není v létě ani zapotřebí. Majitel v objektu nebydlí, služby nejsou započítány v ceně (kterou lze proto držet nízkou), každý si uklízí sám, což mnohým stálým hostům dává pocit opravdové vlastní chalupy. Obec Polevsko je hrdá na své třídění odpadu, všude jsou rozmístěné kontejnery. Dům obklopuje velká oplocená zahrada s ohništěm a pískovištěm, parkuje se na pozemku, v zimě, je-li velké množství sněhu, na parkovišti u kostela, které je pravidelně čištěno. V hale je hostům k dispozici knihovna - televize ani Wi-Fi v tomto rekreačním domě není.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Dům je výhodně umístěn v horní části obce, odkud vedou turistické, cyklistické i běžkařské trasy do širokého okolí. V obci je lyžařský vlek, příjemná restaurace se dvěma tenisovými kurty i krámek. V Novém Boru (4km) jsou služby všechny - ne jenom nákupní, ale i poliklinika, veterina, kino, divadlo, mnoho restaurací, Sklářské muzeum... V okolí lze navštívit několik malých skláren a vyfouknout si i vlastní skleničku. Výlety se podnikají na Panskou skálu, do Kytlice, na Pravčickou bránu, na Lemberk, do Liberce, k Máchovu jezeru i do německé Lužice se zříceninou českého hradu a kláštera Oybin. Koupání je na výborně udržovaném koupališti v Novém Boru, na koupališti ve Sloupu i v nově otevřených rekreačních oblastech u německé Žitavy.
TOPlist