Ranch Vogelsang

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ranch Svobodná země VOGELSANG se nachází cca 5 km jižně od Kašperských Hor, v atraktivním prostředí Národního parku Šumava.
Vybavení a služby
Ranch S.Z. Vogelsang je provozován jako rodinná farma ve westernovém stylu, zaměřená zejména na poskytování ubytovacích služeb a chov koní, spojený s jejich následným využíváním pro agroturistické vyjížďky v okolí. Celoročně se lze ubytovat ve stylově zařízené budově (chata Měděnka), kde je možné využít pokoje po 2 až 4 lůžkách s vlastní koupelnou, ledničkou a s lůžkovinami, kuchyně je společná. Dále lze využít dvě dvoupokojová vybavená apartmá (včetně kuchyňky). Pro volný čas zde slouží stylová společenská místnost s barem, kde si můžete zahrát také kulečník nebo šipky. V letní sezóně slouží k ubytování slouží také jedna plně vybavené chatka s kuchyňkou, WC, sprchou, sporákem, ledničkou, lůžkovinami a venkovní verandou. Lze využít i teepee pro 4-5 osob a osadnický vůz pro 2 osoby (nutné vlastní spací pytle a tábornické potřeby). Možnost zapůjčení dětské postýlky, pro milovníky cykloturistiky poskytujeme horská kola. Doplňkovým programem ranche je zemědělská činnost - chov koz, ale také zde můžete vidět stádo bizona amerického a další zajímavá zvířata. Ranch se rozkládá na cca 30 ha pozemků, z toho 27 ha je využíváno převážně k pastevním účelům a 3 ha jsou určeny pro letní ubytování hostů a k jejich rekreačnímu a sportovnímu vyžití. Vybudováno je zde přírodní koupaliště 25x10 m se svážným dnem, volejbalové hřiště, relaxovat hosté mohou v přilehlém lesoparku, či u ohniště s výhledem do údolí říčky Losenice, na protilehlý vrch Ždánov a hrad Kašperk.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V okolí můžete navštívit Hrad Kašperk (leží 3 km severně od Kašperských Hor a je nejvýše položeným královským hradem v Čechách), Obří hrad (pověstmi opředená archeologická památka zbudovaná Kelty ležící asi 1 km západně od osady Popelná), Muzeum Šumavy v Kašperských Horách (stálá expozice věnovaná přírodě a historii života a práce lidí na Šumavě), Muzeum motocyklů v Kašperských Horách s expozicí České hračky. Jsou zde také k dispozici místní vycházkové okruhy (6-9 km), cyklistické značené trasy (v zimě sloužící jako upravované lyžařské běžecké trasy), nebo lyžařský vlek (osvětlený skiareál v Kašperských Horách na kopci Lišák).
TOPlist