Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v klidné obci Vojice na okraji Českého ráje. Celá obec je prakticky umístěna v ovocném sadu a zeleni. Chalupa je umístěna na jížním svahu ve vlastním starém ovocném sadu. Je dobře přístupná z obecní komunikace, parkování před objektem. Hosté oceňují: Velkorysý vnitřní prostor, velkou a oplocenou zahradu, vyžití pro děti na zahradě, naprostý klid, konec května - začátek července plné stromy třešní, září zase švestky, jablka. Sportovní areál a koupaliště s občerstvením nedaleko od chalupy. Příznivé klimatické podmínky na jižním svahu od jarních měsíců do podzimu. Kachlová kamna na přitopení a tu správnou chalupářskou atmosféru. VELMI výhodné ceny pronájmu v mimosezóně, koretní cena pronájmu o prázdninách.

  Vybavení a služby

Objekt byl v roce 2010 rekonstruován. Jedná se o dobře zachovanou pískovcovou chalupu s velkorysým vnitřním prostorem, zachovanými původními kamennými prvky a velkou, udržovanou, oplocenou zahradou. Základní kapacita chalupy je 10 osob. Pronajímá se vždy pro jednoho objednavatele a můžete si ji pronajmout třeba i jen pro dvě osoby a vždy budete mít celý objekt pouze pro sebe. Celý objekt obklopený ovocným sadem vám zaručí nerušený, klidný pobyt. Dispozice chalupy: Vstupní chodba, 2 ložnice (2x4 lůžka), 1 ložnice (2 lůžka). Obývací pokoj s kachlovými kamny a TV. K dispozici dětská postýlka bez lůžkovin a povlečení. Dále prostorná, vybavená kuchyň, velká koupelna, WC, klenutý sklep, stodola, dřevník. Z chalupy i zahrady přístupná "technická místnost" pro uložení kočárků, kol, objemných zavazadel a pod. K dispozici též pískovcový chlívek na zlobivé děti :-). Po celé jižní straně chalupy je zápraží z pískovcových kvádrů, terasa s letním posezením, zahradní gril. Na zahradě najdete nadzemní bazén (červen-srpen), pískoviště, 4 houpačky, provazový žebřík, prolézačky. Zahrada má plochu cca 3.000m2 (oploceno). Pro milovníky vesnické klasiky je na zahradě i kadibudka. Parkování před objektem. Vytápění: V obývacím pokoji kachlovými kamny (zároveň jimi lze vytopit velkou sousední ložnici pro 4 osoby), ve všech místnostech (včetně obývacího pokoje) jsou elektrické přímotopy. Poloha na jižním svahu zaručuje teplo na zahradě i v chalupě od časného jara. Od konce května do poloviny července jsou v sadu třešně, od srpna švestky, jablka - vše volně k dispozici hostům.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

500m od chalupy je sportovní areál s koupalištěm, jízdárna. Obchod 300m. Možnost výletů do Českého ráje, Krkonoš, ZOO Dvůr Králové, Jičín. Kousek za chalupou jsou rozsáhlé lesy.

Zpět


TOPlist
  Pískovcová chalupa Vojice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Pískovcová chalupa Vojice
Ceník ubytování a stravování