Penzion Ztracenka - Poloha, Služby, Okolí

Penzion Ztracenka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Břetětice je malá osada v šumavském podhůří, s 25 stálými obyvateli. Nachází se v krásné a dosud zachovalé přírodě s čistým ovzduším. Pro svoji odlehlost je toto místo navštěvováno především osobami, vyhledávajícími klid. Okolí je vhodné pro pěší a cykloturistiku, houbaření. Jako možné cíle výletů se nabízejí hrady Velhartice, Kašperk, Rábí. V zimě můžete využít lyžařská centra Hartmanice, Kašperské Hory, Špičák, Zadov, Arber a běžkařské trasy. Nejbližší autobusové spojení: Částkovy 2km, autobusové a vlakové spojení: Mokrosuky 4km. Město Sušice je vzdáleno 10km. Penzion je umístěn na okraji obce, vzdálen ca. 100m od naší hospůdky. Auto můžete parkovat přímo před penzionem nebo na větším parkovišti u hospůdky. K penzionu náleží pozemek s ohništěm a krbem s posezením, menší hřiště na míčové hry, pískoviště, houpačka.
Vybavení a služby
Celková kapacita penzionu je max.18 osob. Penzion se skládá z 2x dvou dispozičně shodných apartmá, s podobným vybavením. Popis 1 apartmá se 2 ložnicemi v přízemí: 1 obývací kuchyňka: běžné kuchyňské vybavení, lednice, mikrovlnná trouba, el.sporák + trouba, rychlovarná konvice, TV, krb; 1. ložnice: 2 samostatné postele, šatní skříň; 2. ložnice: 3 samostatné postele, šatní skříň; koupelna:umyvadlo, WC, sprchový kout; chodba: botník; uklízecí místnost: uklízecí potřeby, sušák na prádlo. Popis 1 apartmá s 1 ložnicí v podkroví: obývací kuchyň s kuchyňským koutem: běžné kuchyňské vybavení, el.plotýnka, lednice, mikrovl.trouba, rychlovarná konvice, denní, rozkládací postel (možná 2 místa na spaní), TV. Vytápění pomocí krbových kamen. Ložnice s 1 manželskou postelí. Koupelna s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Ubytovaným poskytujeme povlečení, osušky, ručníky, utěrky a hadr na nádobí, čistící prostředky. V průběhu pobytu kdykoliv dodáme. Venku: stůl s lavicemi, zahradní lehátka. Na přilehlých pozemcích se pasou ovce, koně a skot. Otevírací doba naší hospůdky: pá, so, ne. Nabízíme prodej potravin ze dvora.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Okolí Břetětic je bohaté na přírodní, historické a kulturní památky. Vyžití si zde najdou příznivci jakéhokoli sportu. Město Sušice vzdálené 10km, je též nazývané „Brána Šumavy„ a je jedním z východisek do oblasti centrální Šumavy. Leží v předhůří Šumavy na křižovatce turistických, vodáckých a cyklo tras, na okraji Národního parku Šumava. Památky a zajímavosti města: Radnice z konce 16.st., kostel sv. Václava z poloviny 14.st., kostel sv.Felixe a kapucínský klášter, Muzeum Šumavy v Sušici s jedním z největších mechanických betlémů v ČR, stálá expozice, starý židovský hřbitov, kaple Anděla Strážce, atd. Sportovní možnosti v okolí: Sušice: Fotbalový a atletický stadion s tartanovou dráhou, zimní stadion, volejbalové a tenisové kurty, skatepark,off park, sportovní hala, fitness centra, starovací plochy pro paraglading, koupaliště, plavby po řece Otavě,kuželková dvoudráha, krytý plavecký bazén Horažďovice (28km): krytý plavecký bazén, kuželková dvoudráha, bowling. Kašperské Hory (25km): kuželková dvoudráha, bowling. Mnohé jízdárny s možností vyjížděk do okolí: Mlázovy 8km, Jiřičná 6km, Divišov 12km atd. Zimní sporty: Menší sjezdové trati s vleky: Hartmanice 12km, Nezdice 25km, Modrava 45km, Srní 35km, Javorník 35km. Lyžařské areály: Špičák 40km – 1029m.n.m., Železná Ruda 35km, Kašperké Hory 25km, Zadov 45km. Velké množství značených běžeckých tratí. Historické památky v okolí: Hrad Rabí – 19km nejstarší hradní zřícenina v ČR. Na hradě se během sezóny koná mnoho kulturních akcí, divadelních představení, přehlídka dravých ptáků atd. Hrad Velhartice – 10km, gotický hrad z přelomu 13. a 14. st., v roce 1395 zde byly ukryty české korunovační klenoty, v letních měsících jsou zde organizovány kulturní akce a divadelní představení, také pro děti. Hrad Kašperk – 30km nejvýše položený český hrad (ve výšce 886 m.n.m.) založen v roce 1356 českým králem a římským císařem Karlem IV. Možnosti výletů: Rozhledna Svatobor 5km - 845m.n.m.; Hory Matky Boží 2km – šachty z bývalé téžby stříbra, muzeum obce; Sedlo 23km – keltské hradiště, Klatovy 25km – historické město, Annín 18km – sklářská tradice, Dobrá Voda 16km – unikátní skleněný oltář, Čenkova Pila 30km – řeka Vydra, Smetanovy smrky, Prášilské jezero – 28km, Černé, Čertovo jezero 43km – ledovcová jezera na Šumavě. atd.
TOPlist