PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Penzion Ztracenka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Břetětice je malá osada v šumavském podhůří, s 25 stálými obyvateli. Nachází se v krásné a dosud zachovalé přírodě s čistým ovzduším. Pro svoji odlehlost je toto místo navštěvováno především osobami, vyhledávajícími klid. Rozsáhlé okolní pozemky ocení také děti. Okolí je vhodné pro pěší a cykloturistiku, houbaření. Jako možné cíle výletů se nabízejí hrady Velhartice, Kašperk, Rábí. V zimě můžete využít lyžařská centra Hartmanice, Kašperské Hory, Špičák, Zadov, Arber a běžkařské trasy. Nejbližší autobusové spojení: Částkovy 2km, autobusové a vlakové spojení: Mokrosuky 4km. Město Sušice je vzdáleno 10km. Penzion je umístěn na okraji obce, vzdálen ca. 100m od naší hospůdky. Auto můžete parkovat přímo před penzionem nebo na větším parkovišti u hospůdky. K penzionu náleží pozemek s ohništěm a krbem s posezením, menší hřiště na míčové hry, pískoviště, houpačka.
Vybavení a služby
Celková kapacita penzionu je max.18 osob. Penzion se skládá celkem ze 4 apartmá (2x dvě dispozičně shodná apartmá, s podobným vybavením). Dvě apartmá jsou přízemní a dvě jsou v podkrovní. Popis 1 apartmá se 2 ložnicemi v přízemí: 1 obývací kuchyňka: běžné kuchyňské vybavení, lednice, mikrovlnná trouba, el.sporák + trouba, rychlovarná konvice, TV, krb; 1. ložnice: 2 samostatné postele, šatní skříň; 2. ložnice: 3 samostatné postele, šatní skříň; koupelna:umyvadlo, WC, sprchový kout; chodba: botník; uklízecí místnost: uklízecí potřeby, sušák na prádlo. Popis 1 apartmá s 1 ložnicí v podkroví: obývací kuchyň s kuchyňským koutem: běžné kuchyňské vybavení, el.plotýnka, lednice, mikrovl.trouba, rychlovarná konvice, denní, rozkládací postel (možná 2 místa na spaní), TV. Vytápění pomocí krbových kamen. Ložnice s 1 manželskou postelí. Koupelna s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Ubytovaným poskytujeme povlečení, osušky, ručníky, utěrky a hadr na nádobí, čistící prostředky. V průběhu pobytu kdykoliv dodáme. Každé apartmá má k dispozici venkovní prostor s posezením, zahradními lehátky. Venkovní zastřešené a uzavíratelné posezení s grilem lze využít jako společenskou místnost. Děti se mohou zabavit na pískovišti, u houpaček, na trampolíně, nebo s hračkami. Na přilehlých pozemcích se pasou ovce a skot.

Pobyt se psem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Okolí Břetětic je bohaté na přírodní, historické a kulturní památky. Vyžití si zde najdou příznivci jakéhokoli sportu. Město Sušice vzdálené 10km, je též nazývané „Brána Šumavy„ a je jedním z východisek do oblasti centrální Šumavy. Leží v předhůří Šumavy na křižovatce turistických, vodáckých a cyklo tras, na okraji Národního parku Šumava. Památky a zajímavosti města: Radnice z konce 16.st., kostel sv. Václava z poloviny 14.st., kostel sv.Felixe a kapucínský klášter, Muzeum Šumavy v Sušici s jedním z největších mechanických betlémů v ČR, stálá expozice, starý židovský hřbitov, kaple Anděla Strážce, atd. Sportovní možnosti v okolí: Sušice: Fotbalový a atletický stadion s tartanovou dráhou, zimní stadion, volejbalové a tenisové kurty, skatepark,off park, sportovní hala, fitness centra, starovací plochy pro paraglading, koupaliště, plavby po řece Otavě,kuželková dvoudráha, krytý plavecký bazén Horažďovice (28km): krytý plavecký bazén, kuželková dvoudráha, bowling. Kašperské Hory (25km): kuželková dvoudráha, bowling. Mnohé jízdárny s možností vyjížděk do okolí: Mlázovy 8km, Jiřičná 6km, Divišov 12km atd. Zimní sporty: Menší sjezdové trati s vleky: Hartmanice 12km, Kašperské Hory 20 km, Nezdice 25km, Modrava 45km, Srní 35km, Javorník 35km. Lyžařské areály: Špičák 40km – 1029m.n.m., Železná Ruda 35km, Kašperké Hory 20km, Zadov 45km. Velké množství značených běžeckých tratí. Historické památky v okolí: Hrad Rabí – 19km nejstarší hradní zřícenina v ČR. Na hradě se během sezóny koná mnoho kulturních akcí, divadelních představení, přehlídka dravých ptáků atd. Hrad Velhartice – 10km, gotický hrad z přelomu 13. a 14. st., v roce 1395 zde byly ukryty české korunovační klenoty, v letních měsících jsou zde organizovány kulturní akce a divadelní představení, také pro děti. Hrad Kašperk – 30km nejvýše položený český hrad (ve výšce 886 m.n.m.) založen v roce 1356 českým králem a římským císařem Karlem IV. Možnosti výletů: Rozhledna Svatobor 5km - 845m.n.m.; Hory Matky Boží 2km – šachty z bývalé téžby stříbra, muzeum obce; Sedlo 23km – keltské hradiště, Klatovy 25km – historické město, Annín 18km – sklářská tradice, Dobrá Voda 16km – unikátní skleněný oltář, Čenkova Pila 30km – řeka Vydra, Smetanovy smrky, Prášilské jezero – 28km, Černé, Čertovo jezero 43km – ledovcová jezera na Šumavě. atd.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 23 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz