Penzion U Bílého koně - Poloha, Služby, Okolí

Penzion U Bílého koně

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází u valašské obce Rusava v samém srdci hostýnských vrchů. Na cestě k penzionu asi 300m před penzionem je umístěna nová cedule "VLČKOVÁ Osada pod Grůněm".
Vybavení a služby
V areálu penzionu najdete hlavní budovu a komplex chatek. V hlavní budově jsou 4 pokoje pro hosty, 2 sprchy a 2 toalety na chodbě. Vybavení pokojů pro hosty činí 2 válendy, 1 patrová postel, skříně, stůl, židle, duchny, polštáře a povlečení. Pokoje mají boční vchod, který klientům umožňuje nezávislost na otevírací době restaurace. Dále je v hlavní budově restaurace, která slouží i jako jídelna pro hosty. Hlavní budova je vytápěna ústředním topením. Sruby jsou patrové, v podkroví je ložnice, kde je 5 lůžek, v přízemí srubu je rozkládací sedačka, koupelna s teplou vodou a WC, přikrývky a polštáře, povlečení, skříně a stůl s 4 židlemi. Srub nemá vlastní kuchyňku. Srub je prostorný a vzdušný. Vytápění je zajištěno přímotopy. Srub má vlastní el.hodiny. 2 sruby jsou vybaveny lednicemi. VE SRUBECH JE ZÁKAZ KOUŘENÍ A VAŘENÍ. CELOROČNÍ PRONÁJEM. Chatky mají svoje sprchy a WC ve venkovní budově, k tomuto účelu přizpůsobené. Vybavení chatek činí 2 patrové postele, skříň, stůl, regál, židle, duchny, polštáře, povlečení a elektrická přípojka. Chatky nemají topení a proto se v zimním období nepronajímají. Chatky mají vlastní el.hodiny. Okolo penzionu se rozprostírá velký pozemek, travnaté hřiště, ohniště na klasické táboráky, skluzavky pro děti, různé houpačky, provazový žebřík, kolotoč a jiné atrakce. WI-Fi Internet.

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Je možné využít i saunu, která se nachází v blízkém okolí. Širší okolí nabízí vyžití hlavně pro aktivní odpočinek - spousta cyklostezek, turistické trasy, skály, lesy, jeskyně, prameny, zříceniny, hrady i poutní místa. Je zde chráněná krajinná oblast. Přímo v obci Rusava je bazén se solárním ohřevem vody, tenisové kurty, fotbalové hřiště s travnatým i umělým povrchem, v zimním období je v obci Rusava v provozu SKI areál s půjčovnou lyží, snowboardů a také školou lyžování, směrem na Tesák vedou běžkařské trasy. V širším okolí se dá také vydat na několik zajímavých míst, jako např. Hostýn, ZOO Lešná, zámek v Lešné nebo zámecké zahrady v Kroměříži.
TOPlist