Penzion a restaurace Relax - Poloha, Služby, Okolí

Penzion a restaurace Relax

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion RELAX (dříve Malý Semerink) byl kdysi proslaveným letoviskem, ležícím v lesích u dnešního nádraží Chřibská, asi 2 km severovýchodně od Horní Chřibské mezi Národním parkem Českosaské Švýcarsko a Lužickými horami.
Vybavení a služby
První budova slouží k ubytování, nachází se zde také sauna. Ve druhé budově se nachází zázemí jídelny, restaurace s možností wifi připojení, školící místnost, a herna. Na venkovní ploše je zřízeno dětské hřiště, altán s grilem, víceúčelové hřiště, odstavná plocha na parkování vozidel a také plocha s ohništěm. Celková ubytovací kapacita objektu je 65 míst, z toho 11 pokojů dvoulůžkových, 5 pokojů třílůžkových, 7 pokoje čtyřlůžkové. Přistýlka je možná. Umístění je vhodné pro školy v přírodě, letní tábory a ozdravné pobyty. Krásné a klidné místo pro uklidňující RELAX.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lyžování - asi 2km od Penzionu RELAX je lyžařský vlek s umělým zasněžováním (Horní Podluží), další vlek se nachází na Jedlové hoře (5km), k dispozici je půjčovna lyží a snowboardů a také lyžařská škola. Penzion RELAX se nachází mezi Národním parkem Českosaské Švýcarsko a Lužickými horami na turistické stezce, kde je možno podniknout mnoho krásných výletů po okolí, ale i na cyklostezce. V zimě je možné využívat turistické stezky jako stezky pro běžkaře. TIPY NA VÝLETY: Hrad Tolštejn, Jedlová Hora, Studenec, Mariina Vyhlídka, Tokáň, Vlčí Hora, Dymník a další krásné možnosti výletů po okolí jak v regionu Tolštejnského panství , tak regionu národního parku Českosaské Švýcarsko. Penzion RELAX se také přihlásil do členství Tolštejnského panství, kde se můžete zůčastnit hry Vandrování po Tolštejnském panství. V 5km vzdáleném Rumburku je krytá plavecká hala, Muzeum - Rumburské muzeum bylo založeno Humboldtovým spolkem 15.5.1902. Původně sídlilo v budově odborné textilní školy (dnešní zdravotnické). Roku 1929 byla textilní škola přesunuta do Varnsdorfu a do její budovy přesídlil městský úřad a okresní hejtmanství. O své místnosti muzeum přišlo okupací.Sbírky byly rozptýleny v několika budovách. Po 2.svět.válce muzeum získalo 1.patro Försterovy továrny na zpracování tkanin, založené roku 1847. Asi 6km leží město Varnsdorf - má Městské divadlo, v jehož prostorách se nachází Galerie D. V obci Rybniště je krásný, malebný rybníček o rozloze 4ha, bohatě zásobený rybami, kde po zakoupení rybářského lístku můžete rybařit.
TOPlist