Poloha a dosažitelnost

Malý rodinný penzion s horskou farmou leží na kraji šumavské vesnice s výhledem na Boubín, nedaleko lyžařských středisek Zadov a Churáňov. Jedná se o typicky šumavskou hospodářskou usedlost starou přes 350 let, kde žil šumavský obr Josef Klostermann, zvaný Rankl-Sepp. Penzion je ideálním místem pro všechny, kdo mají rádi půvab původních horských usedlostí s překrásným okolím, přírodou a turistikou. Osada je v těsném sousedství lesa - možnost sběru hub a borůvek, procházky po lese.

  Vybavení a služby

Penzion nabízí ubytování v soukromí v historické zemědělské usedlosti. V prvním patře budovy jsou dva větší pokoje apartmánového typu se samostatným vchodem, s vlastním sociálním zařízením (sprchový kout a WC), vybavenými kuchyňkami (lednice, nádobí, sporák, mikrovlnka, varná konvice) a TV. Ubytovací kapacita každého apartmánu je dvě lůžka a dvě přistýlky. Posezení je možné přímo na zápraží domu, odkud je vidět na Boubín, dále jsou ještě další sezení na dvorku a na zahradě s možností využití ohniště k opekání.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Možnosti lyžování v místě a blízkém okolí: lyžařské středisko Zadov (3km), Churáňov (4km), sjezdovka na Javorníku - ideální pro děti (5km), Nové Hutě (11km), Kašperské Hory (13km), Kubova Huť (24km), lyžařský areál Nad Kovárnou - Horní Vltavice (27km), běžecké tratě s délkou až 80km. Možnosti koupání v místě a blízkém okolí: Rohanov - přírodní koupání (7km), Vimperk - městské koupaliště (13km), Sušice - koupaliště (28km), Prachatice - krytý plavecký bazén (35km), Horažďovice - krytý aquapark (39km), Volary - krytý bazén (40km). Výlety: široká možnost pěších výletů po nejbližším okolí, Stachy - Pošumavské hasičské muzeum, Vimperk - zámek s muzeem, Kašperské Hory - Muzeum historických motocyklů, Muzeum Šumavy (10km), hrad Kašperk, Obří Hrad, Popelná Hora, Javorník - Klostermannova rozhledna, Modrava, Srní, Kvilda, hrady Rabí, Velhartice, Vítkův Kámen, město Prachatice s historickým centrem.

Zpět


TOPlist
  Penzion Rankl-Sepp Stachy
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Rankl-Sepp
Ceník ubytování a stravování