Penzion Pinokio - Poloha, Služby, Okolí

Penzion Pinokio

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
PENZION PINOKIO se nachází v nejvýše položeném městě střední Evropy, v malebném Božím Daru (nadmořská výška 1028m), ležícím na hranici s Německem pod nejvyšší horou Krušných hor - Klínovcem (1244m n.m), který je turistickým centrem Krušných hor. Penzion najdete přímo ve středu města, naproti konzumu Čáda a skoro naproti Infocentru a muzeu, kousek od náměstí a radnice Božího Daru. Je hned vedle uličky, která vede ke sportovnímu areálu Novako.
Vybavení a služby
V našem nově zrekonstruovaném penzionu Vám nabízíme možnost ubytování a také stravování v restauraci s domácí kuchyní. Díky svému umístění a dostatečné ubytovací kapacitě je PENZION PINOKIO tím správným místem pro pořádání lyžařských výcviků, škol v přírodě, dětských táborů, sportovních soustředění, firemních akcí atp. Rádi u nás uvítáme rodiny s dětmi a individuální návštěvníky, všechny, kteří přijíždějí do hor za sportem, turistikou, poznáním, zábavou a nebo si jenom odpočinout v příjemném a klidném prostředí. Penzion s kapacitou cca 59 lůžek nabízí příjemné ubytování v sedmnácti 2 - 5 lůžkových pokojích. Pokoje pro hosty jsou v prvním a druhém patře. Polovina pokojů má vlastní sociální zařízení (sprcha + WC) a v ostatních pokojích jsou umyvadla se studenou i teplou vodou. V prvním i ve druhém patře jsou také nově zrekonstruovaná společná sociální zařízení (sprchy + WC), která jsou rozdělená zvlášť pro ženy a muže. Ve druhém patře je malý kuchyňský koutek, ve kterém si naši hosté sami můžou uvařit čaj, kávu atd., nebo si něco menšího ohřát. V přízemí penzionu je kuchyň, restaurace s barem, nově postavené sportoviště a lyžárna-kolárna s půjčovnou sportovních potřeb. V restauraci máme dětský koutek se spoustou hraček pro naše nejmenší hosty. Celý penzion je nekuřácký a téměř v celém domě je možné zdarma se připojit pomocí Wi Fi na internet.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Na Božím Daru v Krušných horách jsou celoročně ideální podmínky pro aktivní odpočinek. Penzion se nachází blízko běžkařských tratí, sjezdařských a sportovních areálů i asi nejznámější dětské aktivity na Božím Daru, kterou je populární Ježíškova pošta a Ježíškova cesta se svými dvěma trasami. Na Božím Daru a v jeho blízkém okolí je hned několik sportovních-lyžařských areálů, ze kterých si mohou vybrat začátečníci, rodiny s dětmi i pokročilejší a náročnější lyžaři a snowboardisté. Přímo na Božím Daru a asi 50m ! od našeho domu je hlavně pro děti, začátečníky na lyžích a snowboardisty výborný sportovní areál Novako, kde v zimě najdete nejen vlek a pohyblivý koberec pro nejmenší lyžaře, ale také lyžařskou školu, dětské hřiště, večerní lyžování a snowtubing. V létě tam na vleku můžete jezdit na horských kárách. Pro běžkaře má Boží Dar díky své horské poloze jednu nespornou výhodu a tou je brzký sníh ! V okolí Božího Daru lze běhat na lyžích v upravených stopách v době, v níž se jiné lyžařské areály na zimu teprve připravují. V této části Krušných hor se nabízí více jak 120 km různě náročných upravovaných běžeckých tratí, tzv. Krušnohorská magistrála, která je propojená i s běžkařskými okruhy v Německu. V okolí Božího Daru jsou díky ideálním terénům i výborné podmínky pro pěší turistiku, nordic walking a cykloturistiku. Dostatek prostoru a vítr ! na otevřených pláních v okolí Božího Daru je nezbytný pro stále populárnější adrenalinový snowkiting i landkitig.
TOPlist