Penzion Mauritz

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion Mauritz se nachází v klidné vesnici Bělá, přibližně 10 minut chůze od Nové Pece, turistického střediska v horní části Lipenského jezera. Autem lze z Prahy zvolit cestu přes České Budějovice, Český Krumlov a Černou v Pošumaví nebo přes Strakonice, Vimperk, Volary. V obou případech se do Bělé z hlavní silnice odpočuje v obci Želnava směrem na Novou Pec. Auta hostů mohou parkovat na soukromém parkovišti přímo před penzionem. Lze využít i autobus se zastávkou přímo v Bělé, nebo vlakové spojení do Nové Pece.
Vybavení a služby
Ubytování se snídaní či polopenzí, ve stylově zařízených apartmánech pro 2 až 6 osob s WC, sprchou a vybaveným kuchyňským koutem. Kromě vytápění ústředním topením je možné si zatopit dřevem v litinových nebo kachlových kamnech. Snídaně formou švédského stolu a jídla domácí kuchyně podáváme v restaurované klenuté stáji. Zde také můžete posedět u krbu s dobrým moravským vínem nebo čepovaným pivem Bernard. Relaxovat můžete v sauně, k ochlazení slouží velké staré kamenné nádoby. Na statku je možno si zapůjčit kola a kanoe. Zajišťujeme dopravu lodí i sportovců na horní nebo střední tok Vltavy. Při špatném počasí je možné hrát ping pong ve stodole nebo se vypravit do bazénu ve Volarech. Pro skupinové a firemní akce slouží školící místnost v podkroví, vybavená dataprojektorem, flipchartem, televizí a promítacím plátnem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Bělá je velmi dobrou základnou k pěším, cyklistickým i vodáckým výletům v krásném prostředí šumavské přírody. Cyklistické stezky spojují Bělou s bavorskou a rakouskou částí Šumavy. V okolí je mnoho značených turistických cest. Pěší i cyklistické výlety je možno kombinovat s jízdou vlakem směrem na Stožec a Nové Údolí. Koupání v Lipně je možné několik set metrů od penzionu na místních písečných plážích. Další upravené pláže jsou lépe dostupné na kole nebo autem - Horní Planá, Černá v Pošumaví (tobogán, půjčovna windsurfů, loděk a šlapadel). Skutečnou raritou této šumavské oblasti je Schwarzenberský kanál. Desítky kilometrů této unikátní soustavy kanálů na plavení dříví byla podle návrhu lesního inženýra Josefa Rosenauera budována na konci 18. a na začátku 19. století. Kanál sloužil svému účelu ještě v roce 1962. V nedávné době byly některé části znovu obnoveny a plavení dříví v průběhu léta je vyhledávanou turistickou atrakcí. Pozvolné široké cesty kolem kanálu slouží v létě cyklistům a v zimě běžkařům. Je-li v zimě dostatek sněhu, je možno se v Bělé, případně v Nové Peci napojit na pravidelně upravované běžecké tratě oblasti celého šumavského hřebene. Celoročně je otevřen hraniční přechod Zadní Zvonková, ze kterého je možné v zimě vyrazit na rozsáhlou síť až 70km denně upravovaných běžkařských tratí pro klasiku i bruslení ve výšce 900 - 1200 m.n.m. Ve vzdálenosti 30km od penzionu se nachází skiareál Hochficht se třemi lanovkami a celkovou délkou 20,8 km perfektně upravovaných sjezdovek ve výšce 900 - 1300 m.n.m.
TOPlist
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz