Penzion Mauritz

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion Mauritz se nachází v klidné vesnici Bělá, přibližně 10 minut chůze od Nové Pece, turistického střediska v horní části Lipenského jezera. Autem lze z Prahy zvolit cestu přes České Budějovice, Český Krumlov a Černou v Pošumaví nebo přes Strakonice, Vimperk, Volary. V obou případech se do Bělé z hlavní silnice odpočuje v obci Želnava směrem na Novou Pec. Auta hostů mohou parkovat na soukromém parkovišti přímo před penzionem. Lze využít i autobus se zastávkou přímo v Bělé, nebo vlakové spojení do Nové Pece.
Vybavení a služby
Ubytování se snídaní či polopenzí, ve stylově zařízených apartmánech pro 2 až 6 osob s WC, sprchou a vybaveným kuchyňským koutem. Kromě vytápění ústředním topením je možné si zatopit dřevem v litinových nebo kachlových kamnech. Snídaně formou švédského stolu a jídla domácí kuchyně podáváme v restaurované klenuté stáji. Zde také můžete posedět u krbu s dobrým moravským vínem nebo čepovaným pivem Bernard. Relaxovat můžete v sauně, k ochlazení slouží velké staré kamenné nádoby. Na statku je možno si zapůjčit kola a kanoe. Zajišťujeme dopravu lodí i sportovců na horní nebo střední tok Vltavy. Při špatném počasí je možné hrát ping pong ve stodole nebo se vypravit do bazénu ve Volarech. Pro skupinové a firemní akce slouží školící místnost v podkroví, vybavená dataprojektorem, flipchartem, televizí a promítacím plátnem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Bělá je velmi dobrou základnou k pěším, cyklistickým i vodáckým výletům v krásném prostředí šumavské přírody. Cyklistické stezky spojují Bělou s bavorskou a rakouskou částí Šumavy. V okolí je mnoho značených turistických cest. Pěší i cyklistické výlety je možno kombinovat s jízdou vlakem směrem na Stožec a Nové Údolí. Koupání v Lipně je možné několik set metrů od penzionu na místních písečných plážích. Další upravené pláže jsou lépe dostupné na kole nebo autem - Horní Planá, Černá v Pošumaví (tobogán, půjčovna windsurfů, loděk a šlapadel). Skutečnou raritou této šumavské oblasti je Schwarzenberský kanál. Desítky kilometrů této unikátní soustavy kanálů na plavení dříví byla podle návrhu lesního inženýra Josefa Rosenauera budována na konci 18. a na začátku 19. století. Kanál sloužil svému účelu ještě v roce 1962. V nedávné době byly některé části znovu obnoveny a plavení dříví v průběhu léta je vyhledávanou turistickou atrakcí. Pozvolné široké cesty kolem kanálu slouží v létě cyklistům a v zimě běžkařům. Je-li v zimě dostatek sněhu, je možno se v Bělé, případně v Nové Peci napojit na pravidelně upravované běžecké tratě oblasti celého šumavského hřebene. Celoročně je otevřen hraniční přechod Zadní Zvonková, ze kterého je možné v zimě vyrazit na rozsáhlou síť až 70km denně upravovaných běžkařských tratí pro klasiku i bruslení ve výšce 900 - 1200 m.n.m. Ve vzdálenosti 30km od penzionu se nachází skiareál Hochficht se třemi lanovkami a celkovou délkou 20,8 km perfektně upravovaných sjezdovek ve výšce 900 - 1300 m.n.m.
TOPlist