Poloha a dosažitelnost

Penzion Kraličák leží v Hrubém Jeseníku (pohoří Králického Sněžníku) v Hynčicích pod Sušinou, asi 200km od Prahy a 150km od Brna. Ještě blíže je to z Olomouce – přibližně 80km. Nejlepší trasa je ze Šumperka směrem na Hanušovice (15km) nebo ze směru od Mohelnice resp. Zábřehu opět směrem na Hanušovice. Po příjezdu do Hanušovic za vlakovým nadjezdem odbočit vlevo odbočkou na Králíky. Pokračujete rovně a asi po 2km před viaduktem odbočíte vpravo směrem na Staré Město. Přibližně 2km před Starým Městem odbočíte vlevo na Chrastice a dále na Hynčice pod Sušinou. Cesta je dobře značená našimi poutači, na kterých Vám náš králík ukazuje směr a informuje o vzdálenosti. V zimním období doporučujeme pro každý případ vzít s sebou i sněhové řetězy!

  Vybavení a služby

Celková kapacita 22 lůžek je rozdělena do 7 pokojů. V nabídce jsou tři dvoulůžkové a čtyři čtyřlůžkové. U čtyřlůžkových pokojů je možnost jedné nebo více přistýlek v závislosti na velikosti pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny TV a Wi-Fi připojením k internetu. Ve spodní části se nachází restaurace s výhledem na pohoří Jeseníků. K penzionu přiléhá lyžárna a kolárna. Součástí penzionu je také útulná moderní restaurace s nabídkou domácí kuchyně, grilovaných a hovězích specialit z vlastního chovu. Restaurace je také vhodná k pořádání rodinných oslav, firemních akcí, možnost využít i jako konferenční prostory. Úzce spolupracujeme s Fun Kraličák, se kterým pro Vás připravíme nespočet adrenalinových aktivit a animačních programů, jako jsou například discgolf, lanové centrum, moutainboard, segway a další. Animační programy jsou šité přímo na míru poznání nových lidí a zážitků, pro teambuilding Vaší společnosti.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

V zimním období nabízí Ski areál Kraličák 10 sjezdovek pro všechny kategorie s 8 vleky a 1 lanovkou se společným skipasem. Většina sjezdovek má umělé zasněžování. Léto je u nás ve znamení nejen aktivního využívání volného času, ale také příjemného lenošení uprostřed nádherné přírody. Kopce okolo Kraličáku jsou protkány desítkami kilometrů turistických stezek a cyklistických cest. Stávající běžkařské trasy jsou pro období bez sněhu upravovány a udržovány pro vyznavače MTB, nordic walkingu i pro pěší turisty. Systém značených tras nabízí okruhy různých délek i obtížností, vhodné třeba pro rodinné putování s dětmi, přičemž každý den lze vyrazit jiným směrem a za jiným cílem. Příznivcům horských kol nabízí areál - kromě kilometrů adrenalinových zážitků - i celoročně udržovaný závodní okruh v délce 5km. Staroměstsko a region pod Králickým Sněžníkem jsou bohaté na historické, kulturní a přírodní zajímavosti a náš areál Kraličák leží přímo v srdci této oblasti.

Zpět


TOPlist
  Penzion Kraličák Hynčice pod Sušinou
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Kraličák
Ceník ubytování a stravování