Penzion Hvozd - Poloha, Služby, Okolí

Penzion Hvozd

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Nová Pec leží na pravém břehu začínající Lipenské nádrže. Vzdálená 3km jižním směrem od Želnavy (silnice 1.třídy Volary – Horní Planá). V obci je zastávka autobusu – 100m od penzionu, i ČD - 300m od penzionu. Při vjezdu do Nové Pece odbočíte na první křižovatce vlevo a náš penzion je po 70m vpravo.
Vybavení a služby
Samostatné pokoje vybavené sprchou, umyvadlem a WC – 3 dvoulůžkové a 1 čtyřlůžkový, možnost přistýlky, vybavená kuchyně s televizí. Apartmán – velký pokoj – 4 lůžka, vybavená obývací kuchyně s televizí – možno využít 2 lůžka, velká koupelna s vanou, sprchou, umývadlem a záchodem – celkem 55m2. Celý objekt je oplocen, na zahradě venkovní posezení, ohniště, pískoviště, houpačka, trampolína. Parkování auta zdarma na zahradě. Úschovna lyží, kol i s případným servisem. Možnost půjčení kol a kanoe.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Významné výchozí místo pro pěší, cyklo, vodácké i lyžařské výlety. Spojení na hraniční přechody turistické i automobilové do Rakouska i Německa. Náměty na výlety: pěší výlety - hraniční hřeben Trojmezenské hornatiny – Třístoličník, Trojmezí, Plechý, Plešné jezero. Medvědí stezka - nejstarší naučná stezka na Šumavě – geologické mrazové útvary, památka na posledního zastřeleného medvěda. Cyklovýlety - trasa údolím Vltavy (počátek dálkové cyklotrasy přes celou Šumavu) – Vltavský luh, soutok Teplé a Studené Vltavy. Podél Schwarzenberského plavebního kanálu – Jelení Vrchy – tunel s významným portálem, expozice věnovaná kanálu. In-line výlety - 16km dlouhý úsek údolím Vltavy s ideálním asfaltovým povrchem bez automobilového provozu. Vodácké výlety - Lenora – Soumarský Most – Nová Pec – klidný nenáročný meandrující tok protínající Vltavský luh, na trase soutok Studené a Teplé Vltavy, úsek ukončen ústím Vltavy do Lipna – 200m od penzionu. Běžky - nástupní místo 300m, stopy upravované pro klasiku, možno využít návaznosti na stovky kilometrů obdobně upravených tras v NP Šumava a napojení přes hraniční přechody do Německa i Rakouska , zde každodenně udržovaný areál též pro volný styl. Sjezdovky – Nová Pec je nejblíže položeným střediskem k rakouskému areálu Hochficht – 30km. Zde sjezdovky všech obtížností, výborné lyžování pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře.
TOPlist