Penzion a hostinec u Hásků

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází 3km od Rokytnice nad Jizerou, 6km od Jablonce nad Jizerou, v obci Františkov. V létě je dosažitelnost bez problémů v zimě, i když se cesty udržují denně, je lepší mít s sebou sněhové řetězy. Od autobusu nebo vlaku, není problém po dohodě zajistit odvoz.
Vybavení a služby
Pokoje jsou horského stylu, převážně vybaveny WC a koupelnou. Po dohodě pořádáme téměř jakékoliv akce s hostinami, rauty, občerstvením atd. Pro motorkáře umíme zajistit garáž. Po předchozí domluvě si s sebou můžete vzít, také své psí miláčky. V penzionu je stylová restaurace, kde je možno se stravovat individuálně nebo formou snídaní, polopenze nebo plné penze. Dále máme stolní fotbálek a šipky. U penzionu je neplacené parkoviště.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V okolí se nachází Muzeum ve starém kravíně, kde lze shlédnout stálou výstavu hasičské techniky, výstavu jak se žilo dřív na horách a různé putovní výstavy např.obrazů, foto, dráteník, atd. s nezapomenutelným komentářem místního rodáka Pepy Filípka. Dále stezka dřevosochání, které pořáda každý 1.týden v červencí místní S.D.H. Tato je směřována směrem do Rokytnice, Jablonce a směrem na hory. Několik soch je umístněno přímo na Háskově. U penzionu se nachází kaplička oznamující příchod rána, poledne a večera tradičním zvoněním. To aby místní sedláci věděli kdy vstávat, kdy k obědu a kdy k večeři. Asi 200m od penzionu je 300m dlouhý lyžařský vlek. Pro výlety na běžkách vede od penzionu několik tras. Náročnější sjezdaři jezdí do Rokytnice nad Jiz. na Lysou horu, odkud se dá dojet na lyžích, až k penzionu.
TOPlist