Penzion Horizont

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion Horizont se nachází v malé podhorské vesničce Janoušov, ležící 7km od hlavního tahu Hradec králové - Ostrava, v nadmořské výšce 680m v kopcovitém terénu obklopena hlubokými lesy. Do města Šumperk, vzdáleného cca 20km, je velmi dobré autobusové spojení. Nejbližší železnič. stanice je v Rudě nad Moravou - cca 10km. Příjezdová silnice do penzionu je i v zimním období dobře udržována.
Vybavení a služby
Penzion nabízí dvou lůžkové pokoje s přístýlkou nebo čtyřlůžkové apartmány. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnami a WC, všechny pokoje mají své balkony situované na slunnou jižní či západní stranu. Ve společenské místnosti se nachází televize, video. V suterénu se nachází velká herna s kulečníkem, stolním tenisem, fotbalem a šipkami. Na společenskou místnost navazuje rozlehlá terasa s letním posezením. Vedle penzionu se nachází víceúčelové hřiště s umělým travnatým povrchem, kde je možno hrát tenis, volejbal, nohejbal, košíkovou nebo malou kopanou. Pro malé děti je k dispozici pískoviště a areál s rozmanitými houpačkami a prolézačkami. Dále je k dispozici ohniště s udírnou. K penzionu patří také lyžařský vlek o délce 460m, který je strojově upravován rolbou. Svah má převýšení 110m a je dostatečně široký. Možnost nočního lyžování. Pro návštěvníky parkoviště pro auta hned u penzionu.
Rekreace a služby v okolí
Penzion nabízí možnosti pro individuální rodinnou dovolenou po celý rok, pro školy v přírodě a lyžařské kurzy, rehabilitace a rekondice, pro sportovní soustředění, jazykové kurzy, apod. Vhodné také pro pořádání svateb, různých soukromých či firemních oslav. K těmto akcím nabízíme rožnění - opékání selat na elektr. grilu a zajištění živé hudby. V obci je k dispozici koupaliště pro slunné letní dny. Celé katastrální území obce je velmi dobře vyznačeno značkami Klubu českých turistů pro pěší turistiku či cykloturistiku, jež navazují na sousední katastrálním území. V zimním období je zde velké množství běžeckých tras. Po dohodě je možno zajistit projíždˇky na koních. V obci se nachází obchod se smíšeným zbožím.
TOPlist