Pension U Mauritzů - Poloha, Služby, Okolí

Pension U Mauritzů

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází v obci Stožec, která je situována v Národním parku Šumava se skvělou dostupností jak autem, tak vlakem. Parkoviště u objektu (vč. pojištění 65,- Kč/den), vlak 500m, autobus 500m, možnost odvozu zavazadel a hostů (cena po dohodě).
Vybavení a služby
Z penzionu na Vás dýchne tradice šumavských chalup, jejich útulnost a pohostinnost. Hosté mají k dispozici restauraci s celodenním provozem, úschovnu kol a lyží a možnosti dalšího využití volného času. Z ubytování si můžete vybrat přesně podle Vašich potřeb a to ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a TV. K penzionu patří také srub aljašského stylu, kde je hromadné ubytování, navíc na pozemku penzionu lze vedle srubu stanovat, popř. zaparkovat karavan, včetně el. přípojky. Stravování formou snídaní, polopenzí nebo plných penzí v restauraci penzionu. V případě ubytování ve srubu, či pod stany, vaření vlastní nebo možnost dovozu jídla z penzionu. Penzion je vhodný rovněž pro pořádání škol v přírodě, ozdravných pobytů, pro kolektivní a firemní akce.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Jen 2km je vzdálen pěší a železniční přechod na německou stranu Šumavy. V okolí jsou upravované a udržované běžecké trasy, které jsou propojené s Německem a Rakouskem, celkem 145km, napojení přímo u pensionu. Do 3km se nachází několik lyžařských vleků v levné cenové kategorii, velmi dobré sněhové podmínky, lyžařské středisko Hochficht v Rakousku je vzdáleno 28km – sedačková lanová dráha, 12 sjezdových tratí, týdenní skipas 50 eur, doprava autobusem, který vyjíždí z Lipna vzdáleného 25km. Pěší turistika, cykloturistika, vodní sporty – sjíždění Vltavy ze Soumarského Mostu, koupání – koupaliště v místě, krytý bazén se saunou a párou ve Volarech, Lipenská přehrada, rybaření, v blízkém okolí půjčovna horských kol, kánoí, kajaků,... Tipy na výlety: Stožecká skála, Stožecká kaple, památník zastřelení posledního medvěda – naučná Medvědí stezka, Trojmezí, Třístoličník, Plešné jezero, Schwanzenberský kanál, výlety na německou a rakouskou stranu Šumavy, Lenora, Prachatice, zámek Kratochvíle, Český Krumlov, zámek Hluboká ad. Každé léto jezdí na trase Nové Údolí – Černá v Pošumaví historický vláček s parní lokomotivou a dobovou soupravou se zastávkou ve Stožci, k dopravě po celé Šumavě lze také v letním období využít tzv. ekoautobusů s možností přepravy kol.
TOPlist