Pension Šrámek

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Náš pension se nachází v souběžné ulici pod náměstím, naproti poště. Autobusová zastávka je vzdálená cca 50m. Horské město Kašperské Hory, kde se nacházíme, je dobře dostupné autobusem či autem. Vlakem je možno dojet do Sušice, pak pokračovat autobusem. Město se nachází na hranici Národního parku Šumava a má řadu památek a z velké části zachovaný středověký ráz královského horního města, proslulého zejména těžbou zlata a to od prvních Lucemburků. Velký podíl na rozvoji města měl Karel IV., který zde nechal postavit hrad Kašperk a zřídil zde obchodní "Zlatou stezku" s povinností obchodníků z Německa zde nocovat a nabídnout své zboží k prodeji. Středověké zlaté štoly je si možno prohlédnout v okolí.Nedávný pokus kanadské firmy o dolování zlata v této oblasti zde zanechal novou štolu, s údajnou zásobou 100 tun zlata. Ve městě se nachází Museum Šumavy, Museum motorek, dřevěných hraček a pivovarnictví a je také východiskem výletů na šumavské slatě, jezera a do šumavských lesů a vesnic.
Vybavení a služby
Pension se skládá ze čtyř apartmánů s WC, TV koupelnou a lednicí na pokoji. Apartmány pro tři a více osob jsou dvoupokojové. V pensionu podáváme snídaně,které jsou v ceně ubytování. Snídaně jsou tzv. kontinentálního stylu. Další stravování je možno pořídit v několika restauracích v okolí pensionu, které se nacházejí ve vzdálenosti cca 30 až 500m. V pensionu je též malá kuchyňka,kde je možno si připravit jednoduchou stravu. V pensionu rovněž umožňujeme, za podmínek, že je zvíře čistotné a vychované, pobyt psů a po domluvě i dalších domácích zvířat. Rovněž si zde mohou návštěvníci uskladnit kola, popř. lyže, v přilehlých skladech a své automobily si mohou parkovat před domem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V okolí je lyžařský vlek s umělým zasněžováním (cca 500m) a také počátek některých běžkařských stop. Dále je v bezprostředním okolí (30 až 500m) několik restaurací, bowling, Museum Šumavy, Museum motorek, dřevěných hraček a Museum pivovarnictví. Dále jsou v okolí 3 kostely (2 gotické, jeden novorománský) a u nejstaršího gotického kostela jasou možné prohlídky. Ve vzdálenosti cca 3,5km je hrad Kašperk, který je v sezóně otevřen návštěvníkům a jsou v něm pořádány prohlídky i ve významných dnech mimo sezónu, dále divadelní představení, šermířské zápolení a další akce. Město má v bezprostředním okolí sedm turistických (značených) stezek a další trasy jsou v Národním parku Šumava. V okolí města jsou i dvě keltská hradiště, středověké zlaté štoly, chov bizónů, opevnění z doby před druhou světovou válkou (bunkry) a dvě rozhledny.
TOPlist
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz