Pension Šrámek

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Náš pension se nachází v souběžné ulici pod náměstím, naproti poště. Autobusová zastávka je vzdálená cca 50m. Horské město Kašperské Hory, kde se nacházíme, je dobře dostupné autobusem či autem. Vlakem je možno dojet do Sušice, pak pokračovat autobusem. Město se nachází na hranici Národního parku Šumava a má řadu památek a z velké části zachovaný středověký ráz královského horního města, proslulého zejména těžbou zlata a to od prvních Lucemburků. Velký podíl na rozvoji města měl Karel IV., který zde nechal postavit hrad Kašperk a zřídil zde obchodní "Zlatou stezku" s povinností obchodníků z Německa zde nocovat a nabídnout své zboží k prodeji. Středověké zlaté štoly je si možno prohlédnout v okolí.Nedávný pokus kanadské firmy o dolování zlata v této oblasti zde zanechal novou štolu, s údajnou zásobou 100 tun zlata. Ve městě se nachází Museum Šumavy, Museum motorek, dřevěných hraček a pivovarnictví a je také východiskem výletů na šumavské slatě, jezera a do šumavských lesů a vesnic.
Vybavení a služby
Pension se skládá ze čtyř apartmánů s WC, TV koupelnou a lednicí na pokoji. Apartmány pro tři a více osob jsou dvoupokojové. V pensionu podáváme snídaně,které jsou v ceně ubytování. Snídaně jsou tzv. kontinentálního stylu. Další stravování je možno pořídit v několika restauracích v okolí pensionu, které se nacházejí ve vzdálenosti cca 30 až 500m. V pensionu je též malá kuchyňka,kde je možno si připravit jednoduchou stravu. V pensionu rovněž umožňujeme, za podmínek, že je zvíře čistotné a vychované, pobyt psů a po domluvě i dalších domácích zvířat. Rovněž si zde mohou návštěvníci uskladnit kola, popř. lyže, v přilehlých skladech a své automobily si mohou parkovat před domem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V okolí je lyžařský vlek s umělým zasněžováním (cca 500m) a také počátek některých běžkařských stop. Dále je v bezprostředním okolí (30 až 500m) několik restaurací, bowling, Museum Šumavy, Museum motorek, dřevěných hraček a Museum pivovarnictví. Dále jsou v okolí 3 kostely (2 gotické, jeden novorománský) a u nejstaršího gotického kostela jasou možné prohlídky. Ve vzdálenosti cca 3,5km je hrad Kašperk, který je v sezóně otevřen návštěvníkům a jsou v něm pořádány prohlídky i ve významných dnech mimo sezónu, dále divadelní představení, šermířské zápolení a další akce. Město má v bezprostředním okolí sedm turistických (značených) stezek a další trasy jsou v Národním parku Šumava. V okolí města jsou i dvě keltská hradiště, středověké zlaté štoly, chov bizónů, opevnění z doby před druhou světovou válkou (bunkry) a dvě rozhledny.
TOPlist