Pension Schneider - Poloha, Služby, Okolí

Pension Schneider

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pension se nachází v malé horské vesničce Tellerhauser, vzdálené 4km od českých hranic, 7km od ski areálů Klínovec a Oberwiesenthal a 5km od ski areálu Neklid – Boží Dar. Příjemnou procházkou lesem můžete v létě dojít na Ježíškovu cestu. V blízkém okolí najdete velké množství cyklotras a běžeckých stop, hned nad penzionem vede lyžařská magistrála. Pension leží vedle silnice.
Vybavení a služby
Pension je původní, nezrekonstruované horské stavení. Nabízíme 2-3 lůžkové pokoje s umyvadlem. Koupelna a záchody jsou společné. V pensionu můžete využít plně vybavenou kuchyni a společenskou místnost s původními kachlovými kamny. U pensionu je malé dětské hřiště a ohniště s grilem. Parkování je před pensionem zdarma. V pensionu je Wi-fi.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V okolí se nachází 4 největší lyžařské areály v Krušných horách - Klínovec, Neklid, Plešivec a Oberwiesenhal, všechny dostupné autem do pár minut. Přímo u pensionu jsou běžkařské tratě, dostupná je také uměle zasněžovaná a osvětlená běžkařská Fichtelberg aréna. Nedaleko pensionu se nachází oblíbená Ježíškova cesta a lesní občerstvení Krmelec (20 min chůze lesem). Nad pensionem začíná národní přírodní rezervace Zlatý kopec. V letních měsících je možné pěšky dojít do štoly St. Johannes. V létě je okolí ideální pro pěší a cyklo turistiku. V pensionu je možné domluvit si půjčovnu letního i zimního vybavení, lyžařskou i snowboardovou školu. Přímo nad domem se nachází malý lyžařský vlek, kde se dá domluvit i noční lyžování. Jsme zde krušnohorci a všem rádi poradíme tipy na výlet a podrobnější info.
TOPlist