Pension Doubické Chalupy

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pension se nachází v centru obce, která leží na rozhraní Českého Švýcarska a Lužických hor. Obec je 5km vzdálená od nově postaveného centra Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Příjezdové trasy k penzionu jsou od Liberce nebo České Lípy, cesta z Prahy je nejkratčí přes Roudnici, od západu se do oblasti dostanete od Děčína. Obec je výborným východiskem pro pěší túry a cyklovýlety. Kolem obce je mnoho neznačených cest pro toulky nádhernou krajinou.
Vybavení a služby
Komfortně vybavený penzion má apartmány se dvěmi ložnicemi. Jedna ložnice má manželskou postel, druhá má postele oddělené. Penzion je vytápěn podlahovým topením a radiátory (ložnice) pomocí tepelného čerpadla. Apartmány mimo jiné mají SAT TV, dobře vybavené kuchyňky (lednička s mrazákem, mikrovlnka, varná konvice). V koupelně s WC najdete bidet a fen. Na pokoji je telefon s přímou provolbou i možností přímého volání na pokoj. Možnost spojení WIFI. Apartmány jsou denně uklízeny s výměnou ručníků a osušek dle potřeby. Obývací pokoj má i malou kuchyňku s jídelním stolem, dále zde najdete pohodlné sezení v křeslech. V penzionu můžete využívat společenskou místnost k posezení s přáteli. Klubové posezení v křeslech je připraveno až pro 12 osob. Pro firmy je zde možnost místnosti až pro 12-16 osob. Místnost však je útulná například i pro 4-6 osob vedení firmy, která zde v klidu může řešit strategie své firmy. Jsme Vám schopni zajistit občerstvení a jídlo po celý den. Součástí ubytování je možnost uložení kol a lyží. Kolárna – lyžárna je přístupná přes kartový systém stejně jako vstup do jednotlivých budov a apartmánů. V areálu je hřiště na volejbal a nohejbal, venkovní stůl na stolní tenis. Areál skýtá možnosti klidného posezení v zahradě. Možnost zapůjčení sportovního vybavení, grilu, kol. Na recepci lze koupit mapy a průvodce. Příjezd hostů je od 15-18 hodin. Lze však po telefonu domluvit i jiný čas. V případě, že apartmán nebyl obsazen, můžeme Vás ubytovat již v dopoledních hodinách. Penzion Vám může zajistit i celodenní stravování. Návštěvníci se stravují v blízké restauraci (Stará hospoda – 100m od penzionu – www.starahospoda.cz). Restaurace Stará hospoda je vyhlášenou restaurací v celé oblasti a je velmi navštěvovaná turisty. Doporučujeme hotová jídla (podávají se od 11,00 do 14,30). Host si může vybrat i velkého výběru minutek, které ocení i náročnější gurmán. Vybavení kuchyňky penzionu Vám však také umožní stravování přímo v apartmánu – snídaně či jednoduchý oběd nebo večeři. Pohodlí snídaně v rodinném kruhu oceňuje spousta našich hostů a my Vám to můžeme jenom doporučit. Ve dvou malých obchodech v obci můžete ráno (od 8,00) koupit pečivo či jiné základní potraviny. Pro první den jsou v ceně penzionu sáčkové čaje, rozpustná káva, cukr. Po spotřebování personál doplní základní výbavu a doplnění bude účtováno při odjezdu z penzionu dle ceníku. Součástí vybavení je i sůl s pepřem. Personál penzionu Vám v dopoledních hodinách může nabídnout vína, pivo, nealkoholické nápoje a další sortiment penzionu. Stačí pouze na pokoji zapsat počet požadovaného zboží a personál Vám zboží nechá na pokoji.

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Pěší turistika – od penzionu se můžete vydat rovnou do Národního parku po značených cestách - například na Tokáň nebo do Kyjovského údolí, pro zdatnější až třeba do Jetřichovic. Můžete využít i autobus při cestě na Mezní louky (výchozí místo na Pravčickou bránu nebo do Soutěsek (lodičky), do Jetřichovic či dalších míst. Cykloturistika – od penzionu lze vyrazit na spoustu tras do Národního parku, do Saského Švýcarska a do Lužických hor. Trasy jsou vhodné jak pro začátečníky a děti, tak i pro náročné cyklisty. Máme mapového průvodce s vyznačením cyklotras a reliéfem trasy. Tenis – 50m od penzionu jsou dva dvorce s umělou trávou. Pronájem a objednávání se řeší v restauraci Stará hospoda. Platí se 100 Kč za hodinu V areálu je možnost vyžití na volejbalovém hřišti (volejbal, nohejbal, líný tenis, badminton, petangue), dále je v areálu betonový venkovní stůl na stolní tenis. Koupání – od penzionu je 3 km vzdálená Kyjovská přehrada, dále jsou plavecké areály v Rumburku a Varnsdorfu. Blízké jsou i německé lázně. Při nepohodě lze využít krytá sportoviště v Krásné Lípě (5km). Bowling se nechá hrát v Rumburku (10km). Lyžování – běžky – v zimě bývají ideální podmínky pro běžkaře. Lze dělat výlety na běžkách do prostoru Národního parku s mírnými převýšeními. Lyžování sjezd - areál v Holním Podluží (7km) má profil modré sjezdovky. Jsou zde tři vleky. Areál zajišťuje noční lyžování, je zasněžován. Dále areál Jiřetín pod Jedlovou (11km) má i profil červené sjezdovky. Koně – penzion má smluvně zajištěnou možnost projížděk na koních pro pokročilé, možnost výuky jezdectví. Z penzionu je jezdecký areál 250m. Houbaření – ideální podmínky – zvlášť v podzimních měsících. Dětský areál – 100m od penzionu v areálu restaurace Stará hospoda.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz