Pension a restaurant VESNA

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Srbská Kamenice s nynějšími zhruba 200 stálými obyvateli určitě není jen obyčejná severočeská vesnice. Leží pod nejvyšším bodem Národního parku České Švýcarsko (619 m n.m.), legendami opředeným vrchem Růžákem, kam lidé odedávna chodili za léčivými bylinami, kde bylo možno najít poklady a kde se odehrál nejeden pohnutý příběh.
Vybavení a služby
Ubytování je umístěno v horní části budovy se třemi pokoji v 1. patře a se třemi podkrovními pokoji ve 2. patře. 1.PATRO - 1x dvoulůžkový, 1x třílůžkový a 1x čtyřlůžkový (vybavení pokojů: WC, SPRCHA, TV a SAT), 2.PATRO - 1x dvoulůžkový, 2x třílůžkový (vybavení pokojů: WC, SPRCHA, TV a SAT). Možnost přistýlek. Kapacita restaurace 30 míst + 30 míst na terase (zčásti kryté), česká domácí kuchyně, minutkové speciality, míchané nápoje. Ideální pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty, soukromou, rodinnou i skupinovou rekreaci, svatby, narozeninové oslavy, abiturientské večírky, posezení u krbu. V místě půjčovna kol, cykloturistika, turistika, zimní sporty - běžky v místě - 3 sjezdovky (5 a 17km), 1 osvětlená s umělým zasněžováním, bruslení na místním rybníku, v letním období možnost rybaření, horolezecká stěna a nové sportovní hřiště 150m od objektu (tenis, nohejbal, basket, volejbal, minikopaná), uzamykatelné soukromé parkoviště pro ubytované hosty.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Přímo z centra Srbské Kamenice vede 3,5 kilometru dlouhá žlutě značená turistická cesta na Růžák, čedičový vrch sopečného původu. Než se zapíšete do vrcholové knihy, musíte ovšem překonat výškový rozdíl 400 metrů. Panorama okolní krajiny lze sledovat spíše při výstupu po travnatých stráních než ze samotného vrcholu, který je zalesněný. Z někdejší rozhledny a restaurace, které zanikly ve třicátých letech minulého století, zbývají jen ruiny. Z Růžáku je možno pokračovat po žlutém značení do rázovité osady Kamenická Stráň, odtud sestoupit do údolí říčky Kamenice, do romantického Dolského mlýna, který se v padesátých letech stal dějištěm filmové Pyšné princezny a už po mnoho desetiletí je vyhledávaným cílem milovníků přírody. Po modré značce se pak vrátíte lesní trasou do Srbské Kamenice a uzavřete tak celý 13 kilometrový okruh. Modrá turistická značka z dolního konce Srbské Kamenice směřuje opačným směrem do 6,5 kilometru vzdálené České Kamenice kolem skanzenu opevnění Československa před druhou světovou válkou. Dále pokračuje Svinskými doly, kde má být podle pověsti zakopán poklad, střežený záhadným temným nočním lovcem. Ten v minulosti děsil hlavně srbskokamenické mladíky vracející se domů od děvčat z České Kamenice nebo z Filipova. Turisté, cykloturisté i ti, kteří se ke svému cíli raději přiblíží v automobilech, mají ze Srbské Kamenice na dosah další nejznámější a nejvyhledávanější místa v Českém Švýcarsku, jako je největší skalní most v Evropě - Pravčická brána, jízdu na lodičkách v soutěskách říčky Kamenice, Jetřichovické stěny, skalní hrádky Šaunštejn a Falkenštejn. Stejně tak blízko to mají ke kopcům a údolím Lužických hor, jako je Studenec s kamennými sutěmi, které jsou už stovku let domovem kamzíků, nebo Jedlová, z jejíž rozhledny lze dohlédnout až na Sněžku. Zajímavé výlety nabízí i České středohoří například s blízkým Benešovem nad Ploučnicí a jeho novogotickým a renesančním zámkem. V 15 kilometrů vzdáleném padesátitisícovém městě Děčíně mohou návštěvníci zamířit do zámeckých budov, do muzea se stálou expozicí labské plavby, do zoologické zahrady nebo do plaveckého areálu.
TOPlist