Pension a restaurant VESNA

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Srbská Kamenice s nynějšími zhruba 200 stálými obyvateli určitě není jen obyčejná severočeská vesnice. Leží pod nejvyšším bodem Národního parku České Švýcarsko (619 m n.m.), legendami opředeným vrchem Růžákem, kam lidé odedávna chodili za léčivými bylinami, kde bylo možno najít poklady a kde se odehrál nejeden pohnutý příběh.
Vybavení a služby
Ubytování je umístěno v horní části budovy se třemi pokoji v 1. patře a se třemi podkrovními pokoji ve 2. patře. 1.PATRO - 1x dvoulůžkový, 1x třílůžkový a 1x čtyřlůžkový (vybavení pokojů: WC, SPRCHA, TV a SAT), 2.PATRO - 1x dvoulůžkový, 2x třílůžkový (vybavení pokojů: WC, SPRCHA, TV a SAT). Možnost přistýlek. Kapacita restaurace 30 míst + 30 míst na terase (zčásti kryté), česká domácí kuchyně, minutkové speciality, míchané nápoje. Ideální pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty, soukromou, rodinnou i skupinovou rekreaci, svatby, narozeninové oslavy, abiturientské večírky, posezení u krbu. V místě půjčovna kol, cykloturistika, turistika, zimní sporty - běžky v místě - 3 sjezdovky (5 a 17km), 1 osvětlená s umělým zasněžováním, bruslení na místním rybníku, v letním období možnost rybaření, horolezecká stěna a nové sportovní hřiště 150m od objektu (tenis, nohejbal, basket, volejbal, minikopaná), uzamykatelné soukromé parkoviště pro ubytované hosty.

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Přímo z centra Srbské Kamenice vede 3,5 kilometru dlouhá žlutě značená turistická cesta na Růžák, čedičový vrch sopečného původu. Než se zapíšete do vrcholové knihy, musíte ovšem překonat výškový rozdíl 400 metrů. Panorama okolní krajiny lze sledovat spíše při výstupu po travnatých stráních než ze samotného vrcholu, který je zalesněný. Z někdejší rozhledny a restaurace, které zanikly ve třicátých letech minulého století, zbývají jen ruiny. Z Růžáku je možno pokračovat po žlutém značení do rázovité osady Kamenická Stráň, odtud sestoupit do údolí říčky Kamenice, do romantického Dolského mlýna, který se v padesátých letech stal dějištěm filmové Pyšné princezny a už po mnoho desetiletí je vyhledávaným cílem milovníků přírody. Po modré značce se pak vrátíte lesní trasou do Srbské Kamenice a uzavřete tak celý 13 kilometrový okruh. Modrá turistická značka z dolního konce Srbské Kamenice směřuje opačným směrem do 6,5 kilometru vzdálené České Kamenice kolem skanzenu opevnění Československa před druhou světovou válkou. Dále pokračuje Svinskými doly, kde má být podle pověsti zakopán poklad, střežený záhadným temným nočním lovcem. Ten v minulosti děsil hlavně srbskokamenické mladíky vracející se domů od děvčat z České Kamenice nebo z Filipova. Turisté, cykloturisté i ti, kteří se ke svému cíli raději přiblíží v automobilech, mají ze Srbské Kamenice na dosah další nejznámější a nejvyhledávanější místa v Českém Švýcarsku, jako je největší skalní most v Evropě - Pravčická brána, jízdu na lodičkách v soutěskách říčky Kamenice, Jetřichovické stěny, skalní hrádky Šaunštejn a Falkenštejn. Stejně tak blízko to mají ke kopcům a údolím Lužických hor, jako je Studenec s kamennými sutěmi, které jsou už stovku let domovem kamzíků, nebo Jedlová, z jejíž rozhledny lze dohlédnout až na Sněžku. Zajímavé výlety nabízí i České středohoří například s blízkým Benešovem nad Ploučnicí a jeho novogotickým a renesančním zámkem. V 15 kilometrů vzdáleném padesátitisícovém městě Děčíně mohou návštěvníci zamířit do zámeckých budov, do muzea se stálou expozicí labské plavby, do zoologické zahrady nebo do plaveckého areálu.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz