Poloha a dosažitelnost

Chalupa leží v krásném klidném místě na okraji Kašperských Hor, s výhledem do Amálina údolí a na masív Kozích hřbetů a Zhůří. Snadná dostupnost autem i v zimě, včetně parkovaní u chalupy. Blízké okolí tvoří louky a lesy. Značené turistické trasy a cyklotrasy jsou již od domu.

  Vybavení a služby

Chalupa je ideální pro ubytování několika rodin s dětmi nebo party sportovců, kdy každý má své soukromí na pokoji a zároveň se mohou všichni společně potkávat u jednoho stolu ve velké světnici s krbem a společnou kuchyní. Kapacita chalupy je 13 lůžek, možnost 4 přistýlek (nafukovací matrace). Vsechny 4 pokoje jsou v patre: 4lůžkový s koupelnou (záchod, sprchový kout, vana) 3lůžkový s koupelnou (záchod, sprchový kout) 2x 3lůžkový (jeden z pokojů je průchozí) s koupelnou, (záchod, sprchový kout) Povlečení a ručníky jsou v ceně ubytování. Vybavení kuchyně - Kuchyně je nově zrekonstruovaná. Mezi vybavení patří sporák, trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, myčka, lednice, toustovač. Světnice - Prostorná světnice s krbem a posezením a jídelním stolem je přímo propojená s kuchyní. Dále je zde televize, rádio s CD přehrávačem, WIFI. V přízemí je také samostatný záchod. V létě je přímo ze světnice přístup na zahradu, kde je posezení a ohniště. U vchodu do domu je zádveří s lyžárnou/úschovnou kol nebo kočárku. Pro nejmenší je připravena dětská židlička a vanička, houpačky a pískoviště. V chalupě jsou k zapůjčení 2 cestovní postýlky. Parkování pro hosty je u domu (pro 5 – 6 aut). Chalupa je nekuřácká. Možnost k připojení k internetu přes WIFI. Pro nejmenší je připravena dětská židlička a vanička. Chalupa je nekuřácká.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Kašperské Hory jsou historické městečko s dominantou hradu Kašperk. Vzniklo na přelomu 13. a 14. století jako hornická osada při významném zlatonosném revíru. Na zlatokopecké stezce můžete vidět zbytky několika štol, kde se ještě téměř před 100 lety težilo zlato. Přímo v Kašperských Horách je muzeum Šumavy, turistické infocentrum, informační středisko národního parku, kino, lékárna, pošta, obchody, cukrárna, restaurace, muzeum hraček, automobilů, pivovarnictví... V místě je jízdárna koní a další westernové jízdárny jsou v okolí. Střed města tvoří nově opravené náměstí, kterému dominuje kostel sv. Markéty, renesanční radnice a kašna. Další kostely v Kašperských Horách jsou kostel sv. Mikuláše s romantickým hřbitovem a Poutní kostel Panny Marie Sněžné. Asi 3 km od Kašperkých Hor, v Červené, je chov bizonů. Na pěší turistiku a cykloturistiku je možné vyjít po značených trasách již od domu. Na náměstí je dětský koutekse zahradou a tělocvičnou, kde je možné zajistit hlídání. Nedaleko náměstí je dětské hřiště. Další zajímavosti v okolí: Rozhledna Svatobor v Sušici vzdálená 15 km. Historické hrady v okolí - kromě hradu Kašperk, kam lze dojít i pěšky, je nedaleko hrad Rabí, Velhartice a Klenová. Překrásnou vyhlídku na českou i bavorskou stranu Šumavy vám poskytnou výstupy na vrcholy Ostrý (1292 m), Luzný (1373 m), Roklan (1453 m), Velký Javor (1457 m), Poledník (1315 m) a další. V létě je možné provozovat vodní sporty a koupání na Otavě, vzdálené 4 km. V Sušici je půjčovna lodí — kánoí na výlety po řece s kompletním servisem. Přírodní koupaliště jsou v okolí, např. Nezdice, Žihobce, Anín a Sušice. Údolní nádrž Lipno je vzdálená 65 km, celoročně je v provozu krytý nově vybudovaný aquapark Horažďovice, vzdálený 30 km. V létě je také možné využít cyklobus, který vas odveze na Srní, Modravu a Kvildu. A odtud můžete na kole dojet až k chalupě. Jízdní řád: http://www.csadplzen.cz/mainindex/43357001.htm Další pěkný cyklovýlet po okolí je výlet na nedaleký Javorník, kde je také rozhledna a občerstvení. V zimní sezóně, 1,5 km od domu přes město směrem na obec Červenou, je nový lyžařský areál s umělým zasněžováním. V provozu je do večerních hodin při umělém osvětlení. Délka je cca 600 metrů. U dojezdu lanovek je půjčovna lyží, běžek, snowboardů a veškeré výstroje, občerstvení s venkovním sezením a prostorné parkoviště zdarma. Toto skýtá ideální podmínky pro rodinné lyžování. Již z kraje města jsou upravované běžecké trasy směrem přes Ždánov na Javorník a Zadov. Atraktivní běžecké trasy s nádhernou zimní Šumavou jsou v oblasti Kvildy, Prášil, Modravy. Dostupnost autem nebo skibusem 20 až 30 km, sníh zde zůstává do pozdního jara. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 11 km, Železná Ruda a areál Špičák pak 35 km. Pro náročné lyžaře doporučujeme lyžařský areál Velký Javor — Grosser Arber (1457 m) na území Německa, 8 km za Železnou Rudou. Zde se koná každé dva roky Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen, vzdálenost od ubytování je 45 km.

Zpět


TOPlist
  Nad Amálkou Kašperské Hory
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Nad Amálkou
Ceník ubytování a stravování