Nad Amálkou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa leží v krásném klidném místě na okraji Kašperských Hor, s výhledem do Amálina údolí a na masív Kozích hřbetů a Zhůří. Snadná dostupnost autem i v zimě, včetně parkovaní u chalupy. Blízké okolí tvoří louky a lesy. Značené turistické trasy a cyklotrasy jsou již od domu.
Vybavení a služby
Chalupa je ideální pro ubytování několika rodin s dětmi nebo party sportovců, kdy každý má své soukromí na pokoji a zároveň se mohou všichni společně potkávat u jednoho stolu ve velké světnici s krbem a společnou kuchyní. Kapacita chalupy je 13 lůžek, možnost 4 přistýlek. Vsechny 4 pokoje jsou v patře: 4lůžkový s koupelnou (záchod, sprchový kout, vana) 3lůžkový s koupelnou (záchod, sprchový kout) 2x 3lůžkový (jeden z pokojů je průchozí) s koupelnou, (záchod, sprchový kout) Povlečení a ručníky jsou v ceně ubytování. Vybavení kuchyně Nově zrekonstruovaná kuchyně. Mezi vybavení patří sporák, trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, myčka, lednice. Světnice Prostorná světnice s krbem a posezením a jídelním stolem je přímo propojená s kuchyní. Dále je zde televize, rádio s CD přehrávačem, WIFI. V přízemí je také samostatný záchod. V létě je přímo ze světnice přístup na zahradu, kde je posezení a ohniště. U vchodu do domu je zádveří s lyžárnou/úschovnou kol nebo kočárku. Pro nejmenší je připravena dětská židlička a vanička, houpačky a pískoviště. V chalupě je k zapůjčení cestovní postýlka. Parkování pro hosty je u domu (pro 5 – 6 aut). Chalupa je nekuřácká. Možnost k připojení k internetu přes WIFI. Pro nejmenší je připravena dětská židlička a vanička. Chalupa je nekuřácká.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Kašperské Hory jsou historické městečko s dominantou hradu Kašperk. Vzniklo na přelomu 13. a 14. století jako hornická osada při významném zlatonosném revíru. Na zlatokopecké stezce můžete vidět zbytky několika štol, kde se ještě téměř před 100 lety težilo zlato. Přímo v Kašperských Horách je muzeum Šumavy, turistické infocentrum, informační středisko národního parku, kino, lékárna, pošta, obchody, cukrárna, restaurace, muzeum hraček, automobilů, pivovarnictví... V místě je jízdárna koní a další westernové jízdárny jsou v okolí. Střed města tvoří nově opravené náměstí, kterému dominuje kostel sv. Markéty, renesanční radnice a kašna. Další kostely v Kašperských Horách jsou kostel sv. Mikuláše s romantickým hřbitovem a Poutní kostel Panny Marie Sněžné. Asi 3 km od Kašperkých Hor, v Červené, je chov bizonů. Na pěší turistiku a cykloturistiku je možné vyjít po značených trasách již od domu. Nedaleko náměstí je dětské hřiště. Další zajímavosti v okolí: Rozhledna Svatobor v Sušici vzdálená 15 km. Historické hrady v okolí - kromě hradu Kašperk, kam lze dojít i pěšky, je nedaleko hrad Rabí, Velhartice a Klenová. Překrásnou vyhlídku na českou i bavorskou stranu Šumavy vám poskytnou výstupy na vrcholy Ostrý (1292 m), Luzný (1373 m), Roklan (1453 m), Velký Javor (1457 m), Poledník (1315 m) a další. V létě je možné provozovat vodní sporty a koupání na Otavě, vzdálené 4 km. V Sušici je půjčovna lodí — kánoí na výlety po řece s kompletním servisem. Přírodní koupaliště jsou v okolí, např. Nezdice, Žihobce, Anín a Sušice. Údolní nádrž Lipno je vzdálená 65 km, celoročně je v provozu krytý nově vybudovaný aquapark Horažďovice, vzdálený 30 km. V létě je také možné využít cyklobus, který vás odveze na Srní, Modravu a Kvildu. A odtud můžete na kole dojet až k chalupě. Jízdní řád: http://www.csadplzen.cz/mainindex/43357001.htm Další pěkný cyklovýlet po okolí je výlet na nedaleký Javorník, kde je také rozhledna a občerstvení. V zimní sezóně, 1,5 km od domu přes město směrem na obec Červenou, je nový lyžařský areál s umělým zasněžováním. V provozu je do večerních hodin při umělém osvětlení. Délka je cca 600 metrů. U dojezdu lanovek je půjčovna lyží, běžek, snowboardů a veškeré výstroje, občerstvení s venkovním sezením a prostorné parkoviště zdarma. Toto skýtá ideální podmínky pro rodinné lyžování. Již z kraje města jsou upravované běžecké trasy směrem přes Ždánov na Javorník a Zadov. Atraktivní běžecké trasy s nádhernou zimní Šumavou jsou v oblasti Kvildy, Prášil, Modravy. Dostupnost autem nebo skibusem 20 až 30 km, sníh zde zůstává do pozdního jara. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 11 km, Železná Ruda a areál Špičák pak 35 km. Pro náročné lyžaře doporučujeme lyžařský areál Velký Javor — Grosser Arber (1457 m) na území Německa, 8 km za Železnou Rudou. Zde se koná každé dva roky Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen, vzdálenost od ubytování je 45 km.
TOPlist