Nad Amálkou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa leží v krásném klidném místě na okraji Kašperských Hor, s výhledem do Amálina údolí a na masív Kozích hřbetů a Zhůří. Snadná dostupnost autem i v zimě, včetně parkovaní u chalupy. Blízké okolí tvoří louky a lesy. Značené turistické trasy a cyklotrasy jsou již od domu.
Vybavení a služby
Chalupa je ideální pro ubytování několika rodin s dětmi nebo party sportovců, kdy každý má své soukromí na pokoji a zároveň se mohou všichni společně potkávat u jednoho stolu ve velké světnici s krbem a společnou kuchyní. Kapacita chalupy je 13 lůžek, možnost 4 přistýlek. Vsechny 4 pokoje jsou v patře: 4lůžkový s koupelnou (záchod, sprchový kout, vana) 3lůžkový s koupelnou (záchod, sprchový kout) 2x 3lůžkový (jeden z pokojů je průchozí) s koupelnou, (záchod, sprchový kout) Povlečení a ručníky jsou v ceně ubytování. Vybavení kuchyně Nově zrekonstruovaná kuchyně. Mezi vybavení patří sporák, trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, myčka, lednice. Světnice Prostorná světnice s krbem a posezením a jídelním stolem je přímo propojená s kuchyní. Dále je zde televize, rádio s CD přehrávačem, WIFI. V přízemí je také samostatný záchod. V létě je přímo ze světnice přístup na zahradu, kde je posezení a ohniště. U vchodu do domu je zádveří s lyžárnou/úschovnou kol nebo kočárku. Pro nejmenší je připravena dětská židlička a vanička, houpačky a pískoviště. V chalupě je k zapůjčení cestovní postýlka. Parkování pro hosty je u domu (pro 5 – 6 aut). Chalupa je nekuřácká. Možnost k připojení k internetu přes WIFI. Pro nejmenší je připravena dětská židlička a vanička. Chalupa je nekuřácká.

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Kašperské Hory jsou historické městečko s dominantou hradu Kašperk. Vzniklo na přelomu 13. a 14. století jako hornická osada při významném zlatonosném revíru. Na zlatokopecké stezce můžete vidět zbytky několika štol, kde se ještě téměř před 100 lety težilo zlato. Přímo v Kašperských Horách je muzeum Šumavy, turistické infocentrum, informační středisko národního parku, kino, lékárna, pošta, obchody, cukrárna, restaurace, muzeum hraček, automobilů, pivovarnictví... V místě je jízdárna koní a další westernové jízdárny jsou v okolí. Střed města tvoří nově opravené náměstí, kterému dominuje kostel sv. Markéty, renesanční radnice a kašna. Další kostely v Kašperských Horách jsou kostel sv. Mikuláše s romantickým hřbitovem a Poutní kostel Panny Marie Sněžné. Asi 3 km od Kašperkých Hor, v Červené, je chov bizonů. Na pěší turistiku a cykloturistiku je možné vyjít po značených trasách již od domu. Nedaleko náměstí je dětské hřiště. Další zajímavosti v okolí: Rozhledna Svatobor v Sušici vzdálená 15 km. Historické hrady v okolí - kromě hradu Kašperk, kam lze dojít i pěšky, je nedaleko hrad Rabí, Velhartice a Klenová. Překrásnou vyhlídku na českou i bavorskou stranu Šumavy vám poskytnou výstupy na vrcholy Ostrý (1292 m), Luzný (1373 m), Roklan (1453 m), Velký Javor (1457 m), Poledník (1315 m) a další. V létě je možné provozovat vodní sporty a koupání na Otavě, vzdálené 4 km. V Sušici je půjčovna lodí — kánoí na výlety po řece s kompletním servisem. Přírodní koupaliště jsou v okolí, např. Nezdice, Žihobce, Anín a Sušice. Údolní nádrž Lipno je vzdálená 65 km, celoročně je v provozu krytý nově vybudovaný aquapark Horažďovice, vzdálený 30 km. V létě je také možné využít cyklobus, který vás odveze na Srní, Modravu a Kvildu. A odtud můžete na kole dojet až k chalupě. Jízdní řád: http://www.csadplzen.cz/mainindex/43357001.htm Další pěkný cyklovýlet po okolí je výlet na nedaleký Javorník, kde je také rozhledna a občerstvení. V zimní sezóně, 1,5 km od domu přes město směrem na obec Červenou, je nový lyžařský areál s umělým zasněžováním. V provozu je do večerních hodin při umělém osvětlení. Délka je cca 600 metrů. U dojezdu lanovek je půjčovna lyží, běžek, snowboardů a veškeré výstroje, občerstvení s venkovním sezením a prostorné parkoviště zdarma. Toto skýtá ideální podmínky pro rodinné lyžování. Již z kraje města jsou upravované běžecké trasy směrem přes Ždánov na Javorník a Zadov. Atraktivní běžecké trasy s nádhernou zimní Šumavou jsou v oblasti Kvildy, Prášil, Modravy. Dostupnost autem nebo skibusem 20 až 30 km, sníh zde zůstává do pozdního jara. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 11 km, Železná Ruda a areál Špičák pak 35 km. Pro náročné lyžaře doporučujeme lyžařský areál Velký Javor — Grosser Arber (1457 m) na území Německa, 8 km za Železnou Rudou. Zde se koná každé dva roky Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen, vzdálenost od ubytování je 45 km.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz