Mezi Jeleny

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ubytování na samotě uprostřed lesů, v bývalé vesnici Jelení. • Příjezd autem: Karlovy Vary - Nejdek - Nové Hamry - potom pokračujte po hlavní, nikam neodbočovat a po 7km jste v Jelení. Cesta se v zimě udržuje pouze plužením, ale je bez problémů průjezdná. • Příjezd vlakem z Karlových Varů do Nových Hamrů, pak 7km pěšky po krásné cestě směr Jelení, můžete také zkusit stop nebo se s námi domluvit. Nebo vystoupit až v Horní Blatné a pak asi 8km po krásné lesní cestě (vhodné pro běžky nebo kolo).
Vybavení a služby
V prvním patře jsou čtyři pokoje, počet lůžek 3(4), 5(6), 3(4), 3(4). Číslo v závorce je pro lidi, kterým se nevadí uskromnit (rodiny, skauti atp.). V druhém patře je malý třílužkový pokojík. V přízemí je v jednom pokoji nově udělaná palanda-letiště, kam se vejde až 10 nenáročnch spáčů. Nebo pohodlněji méně lidí, větší rodina atp. Možné je spaní v jurtě s vlastními kamínky na topení a jednoduché vaření, letiště zde je pro 4 lidi. Jurtu lze vytopit na příjemnou teplotu, chce to v noci tak 2x přiložit:-) Celkem se vejde až 30 lidí. • Sociální zařízení: V prvním patře je hezká společná koupelna. V přízemí jsou zprovozněné (ale zatím nijak hezké) mužské záchody 3x, dámské záchody 3x, mužské sprchy 3x a dámské sprchy 3x. • Další: Neustále je k dispozici kuchyň s kamny na dřevo (s troubou), s indukční dvouplotnou a myčkou. V přízemí je kuchyňka a společenská místnost/jídelna s krbem. Vytápíme ji jen když je 15+ hostů. Je zde indukční dvouvařič a elektrická trouba. Také máme tělocvičnu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
"Jelení, Rolavu a Přebuz můžeme považovat za takové „Trojmezí“ Krušných hor, kde na Vás sáhne nejen historie ale i současná krása a tajemnost těchto hor. Je to prostě taková duše a srdce Krušných hor." (www.krusnohorsky.cz). V krásném údolí při Slatinném potoku, dnes najdeme již jen 4 domy včetně restaurace. Do Jelení vedou značené turistické stezky, které se napojují na Krušnohorskou magistrálu. V letních měsících slouží turistům a cyklistům, v zimním období jsou upravované pro běžkaře. Poloha obce "na konci světa" dnes umocňuje opuštěnost a ticho opuštěnost a ticho okolní přírody, kde žijí kromě srnců, zajíců a lišek i jeleni, podle nichž získala obec svůj poetický název. Při toulkách blízkým okolím je můžete zaslechnout či potkat. Malebné údolí obce je obklopeno smrkovými lesy a černými rašeliništi, které daly původní jméno potoku. Díky dalekosáhlým lesům je zde dostatek srážek a tedy ideální podmínky pro růst hub, borůvek a brusinek, za kterými sem jezdí lidé z širokého okolí.
TOPlist