Lyžařská bouda - Poloha, Služby, Okolí

Lyžařská bouda

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion Lyžarská bouda se nachází v Horní Světlé přímo pod horou Luž. Autem se k nám z Prahy dostanete po rychlostní silnici na MB, dále Mimoň, Jablonné v Podještědí, Heřmanice, Mařenice, Dolní a Horní Světlá. Nebo přes Mělník, Českou Lípu, Nový Bor, Cvikov, Mařenice, Dolní a Horní Světlá. Autobusové spojení: Praha Holešovice - Svor, Nová Huť nebo Praha - Nový Bor, N. Bor - Dolní Světlá (2km od chaty). Vlakové spojení: Praha - Jedlová zastávka (cca 6km).
Vybavení a služby
Ubytování ve dvou a čtyř lůžkových pokojích (WC a sprcha na pokoji). Vybavená moderní kuchyně - možnost vlastního vaření. Společenská místnost s TV a DVD sloužící též jako jídelna. Vlastní parkoviště, hřiště, venkovní posezení u táboráku, grill, pískoviště, úschovna kol a lyží. Možnost zapůjčení spol. her a filmů.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
V blízkosti penzionu naleznete 2 restaurace. Okolí nabízí mnoho tipů na výlety v Čechách i Německu (pension leží cca 700m od státní hranice se SRN). 200m od penzionu jsou dva lyžařské vleky a snowpark. Nedaleko se nachází přehrada Naděje, ledová jeskyně, sirné prameny, hora Luž, zřícenina hradu Tolštějn, rozhledna Jedlová a Hvozd. Skalní hrad Oibin. Nedaleko ranč Malevil - golf, koně, bowling. Přirodní koupaliště 50m od chaty. Další koupaliště: Sloup, Heřmanice, Johnsdorf.
TOPlist