Poloha a dosažitelnost

Areál Lucký vrch se nachází na stejnojmenném vrcholu, v nadmořské výšce 739m. Svými dalekými výhledy na Orlické hory, Jeseníky a údolí Svratky je obdivován již několik generací turistů. Do NAVIGACE zadejte Telecí 186. Dopravní spojení umožňuje příjezd autobusem (1 km zastávka Telecí - Lucký vrch) nebo vlakem (3 km stanice Oldřiš nebo Borová). Po dohodě je možný odvoz zavazadel. Při cestě autem považujme za výchozí orientační bod město Poličku. Odtud se pokračuje po silnici č. 34 směrem na Hlinsko do Borové, kde se odbočí vlevo na silnici č. 357 a pokračuje se k vesnici Telecí, před níž u autobusové zastávky je odbočka směrem doleva na kopec - Lucký vrch. U pensionu je parkoviště pro ubytované i návštěvníky, je možné i parkování autobusu. V zimě se cesta neudržuje. Orientační vzdálenosti: z Brna 85km, z Prahy 145km, z Olomouce 105km, do Polska 90km.

  Vybavení a služby

Horská turistická chata, v přízemí je restaurace ( cca 60 míst, z toho 20 odděleno stěnou) a televizní místnost (univerzální využití, cca 30 míst), v l. a 2. patře jsou pokoje. Kapacita je 38 lůžek - 8 dvoulůžkových, 4 třílůžkové a 2 čtyřlůžkové pokoje. Pokoje v pensionu jsou vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou, sprchy a WC jsou vždy na patře. K dispozici je také dvoulůžkový apartmán s vlastním sociálním zařízením. Finský domek je vlastně dvojdomek se samostatnými vchody. Obytná jednotka je po 5 - 6lůžkách, ve dvou obytných místnostech ( jedna je průchozí), samostatné WC, sprchový kout, kuchyňský kout s vybavením, plynové ústřední vytápění. K ceně pronájmu se počítá spotřebovaná energie. Místa pro karavany, stanování, kemping, táboření. Můžete si vybrat z několika míst na našem dvouhektarovém pozemku, k dispozici je elektrická přípojka s vlastním odečtem pro 10 připojení a venkovní hadice na vodu. Osprchovat se lze v penzionu, kde lze také využít wc. Platba 30,- Kč osoba.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Přímo na Luckém vrchu se nachází křižovatka značených turistických a cyklistických tras, hřiště a stolní tenis. Koupání v blízkém přírodním koupališti. Turistika - cyklistika: Po značených turistických trasách lze dojít na Devět skal, Buchtův kopec, Tři Studně, Fryšavu, dále do Svratky, Milov, Křižánek, na Paseckou skálu, Čtyři palice, Dráteničky a na mnoho dalších krásných míst Ždárskýcn vrchů. Perfektní cyklotrasy v nedalekých rozlehlých lesích - asfaltové a zpevněné lesní cesty. Sportovní areál v Borové (2km): Dva tenisové kurty (tartan), volejbalové hřiště (umělá tráva), hřiště na malý fotbal, streetbal, minigolf, tenisová zeď, dětské hřiště, občerstvení. Koupání: Nejlepší a nejbližší koupání je v přírodní koupaliště v Borové, přírodní nádrž v Pusté Rybné a Milovský rybník. Zimní sporty: Lucký vrch je křižovatkou udržovaných lyžařských běžeckých stop. Nejlepší informace jsou na stránkách Lyžařské novoměstsko kde ovšem zatím není zahrnuta naše oblast.

Zpět


TOPlist
  Lucký vrch Telecí
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Lucký vrch
Ceník ubytování a stravování