Lesní bouda

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lesní bouda se nachází nad Pecí pod Sněžkou ve výšce 1102m n.m. Leží na hlavní přístupové cestě z Pece na hřebeny Krkonoš, na rovinatém sedle mezi Liščí a Černou horou. Dostanete se k nám z Pece pod Sněžkou po žluté turistické značce (cca 3km), z horní stanice vleku "Zahrádky" (300m po rovině) nebo sjezdem z horní stanice lanovky "Hnědý vrch". V létě je možno zakoupit povolení ke vjezdu do KRNAP a vyjet autem z Pece pod Sněžkou, Černého Dolu nebo Dolního Dvora.
Vybavení a služby
Lesní bouda nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích nebo apartmánech s vlastním soc. rařízením. Pro větší skupiny jsou vhodné 2 devíti lůžkové pokoje. Návštěvníkům je k dispozici stylová roubená restaurace s celodenním provozem, hřiště (za vhodných zimních podmínek - kluziště), venkovní terasa, připojení na Internet. Hosté mohou relaxovat ve venkovní vířivce (celoroční provoz) s dalekým výhledem do kraje nebo se v letních měsících osvěžit ve venkovním bazénu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Díky své poloze pod hřebeny Krkonoš je skvělým výchozím místem pro zimní i letní tůry. Hustá síť značených v zimě upravovaných tras poskytuje široké možnosti běžkařům, pěším i cykloturistům. Milovníci sjezdového lyžování ocení snadnou dostupnost lyžařského areálu Ski Pec (300 m po rovině - cca 3 min na lyžích k horní stanici vleku "Zahrádky" nebo 1km dlouhý sjezd od horní stanice lanovky "Hnědý vrch" k Lesní boudě). Restaurace nabízí lahůdky z kozích sýrů a tradiční krkonošské pochoutky. Lesní bouda obhospodařuje okolní louky, kde provozuje chov ovcí a koz. To ocení zejména rodiny s malými dětmi. Významné horské středisko Pec pod Sněžkou poskytuje množství dalších aktivit. Např: Relaxpark (bobová dráha, lanové centrum), návštěva starého důlního díla v úbočí Sněžky a mnoho dalších atraktivních aktivit, o kterých vás budeme rádi informovat.
TOPlist