Hotel Žalý ***

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horský hotel s nádherným panoramatickým výhledem 960 m n.m. je citlivě zasazen do horského prostředí v obci Benecko. Autobusové spojení: 500 m autobusová zastávka – Benecko Hotel Kubát. Vlakové spojení: 10 km vlakové nádraží - Jilemnice nebo Vrchlabí. Parkoviště u hotelu zdarma, v zimním období doporučujeme sněhové řetězy.
Vybavení a služby
Pokoje jsou standardně vybaveny s vlastním soc. zařízením (WC, umyvadlo, sprchový kout), s TV/SAT, lednicí. Součástí hotelu je stylová restaurace s možností celodenního stravování. Formanka, bar, tělocvična, sauna, půjčovna sportovního vybavení, kulečník, šipky, stolní tenis, hernička vybavená hračkami. V létě možnost využití volejbalového hřiště, ohniště, velké dětské hřiště, trampolína, pískoviště. Možnost masáží. Wi-Fi připojení zdarma.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Upravované běžecké tratě začínají přímo u hotelu (na Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky), vleky - Šlohnerka (300 m dlouhý s osvětlením a umělým sněhem), Kejnos - lanovka (800 m dlouhý s osvětlením, umělým sněhem), Liška (500 m dlouhý), skiareál Herlíkovice (2 km), snowtubing – jízda na duších. Lyžařská škola v místě. Možnost zapůjčení veškeré zimní výzbroje a horských kol. Výchozí místo turistických a cyklistických tras směrem Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Jilemnice a okolí. Tenisové kurty, dále krytý bazén Jilemnice 10 km, aguapark Špindlerův Mlýn ( www.aquaparkspindl.cz ), venkovní koupaliště – cca 10 km. Ideální výchozí bod na pěší túry, na cyklovýlety s možností využití cyklobusů, které křižují celé Krkonoše. Na procházku po nejbližším okolí doporučujeme navštívit rozhlednu Žalý (2 km), kterou nechal postavit již v r. 1890 hrabě Harrach, je unikátní svojí scenérií. Nabízí pohled jak do kraje (za dobré viditelnosti Hradec Králové, Turnov, dokonce i Praha) tak na majestáty pohoří Krkonoš (Kotel, Sněžka, Luční, Černá Hora…), farmu s chovem huculských koní na Janově Hoře…. Autem je možné navštívit Jilemnici, Vrchlabí (obojí vzdálené 10 km), ZOO Safari ve Dvoře Králové (ocení obzvlášť děti), Špindlerův Mlýn (25 km)…… Nevynechejte návštěvu Labského pramene, Pančavských vodopádů, Sněžky.... uvidíte zde neposkvrněnou přírodu. Doporučujeme navštívit také polskou stranu Krkonoš, která je plná ledovcových jezer, vodopádů a živých horských městeček. Podívejte se do opuštěných uranových dolů – podzemní štola u Kowar, unikátní je také dřevěný kostelík Wang, který byl postaven na přelomu 12. a 13. století v Norsku a v r. 1842 byl na vorech a koňských povozech přestěhován do Krkonoš. Při pobytu v Krkonoších se rozhodně nudit nebudete!
TOPlist