Hotel Sporthotel Kurzovní

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Vzhledem k CHKO omezené parkování u hotelu - v zimní sezoně je parkování za poplatek 70,- Kč/den na parkovišti Hvězda, vzdáleném asi 7km od hotelu nebo za poplatek 350,- Kč parkoviště Ovčárna. Z parkoviště Hvězda odjíždí každou celou hodinu kyvadlová doprava na Ovčárnu, zde končí doprava po silnicích, dál už jen rolbou či skútrem (nutná dřívější dohoda s recepcí - pro hotelové hosty ZDARMA)nebo pěšky. V letní sezóně je parkování povoleno přímo u hotelu za poplatek 50,- Kč/automobil/noc
Vybavení a služby
Hotel Sporthotel Kurzovní leží v srdci Národní přírodní rezervace Praděd v CHKO Jeseníky. Je ideálním místem pro rodinnou rekreaci, lyžařské kurzy, školy v přírodě a další skupinové akce (firemní školení, semináře, konference) K dispozici je i několik vybavených školících místností. Hostům je k dispozici restaurace (kapacita 130 míst), wellness centrum - Whirpool, sauny, masáže, tělocvična se stolním tenisem a dětským koutkem, fitness centrum, lyžárna, půjčovna zimního vybavení ( lyže, běžky ), půjčovna koloběžek a kol, venkovní víceúčelové hřiště, dětské venkovní hřiště.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V okolí hotelu naleznete několik sjezdových tratí různých náročností, na svahu Pradědu a nad Ovčárnou na tzv. Petrových kamenech. Okolí hotelu je ideální i pro běžecké lyžování. Součástí hotelu jsou denně upravované běžecké tratě různých délek a různé obtížnosti. V blízkosti hotelu je rovněž i lyžařský běžecký areál "Pradědův okruh", který je vhodný pro náročnější sportovce (okruh s vysokým převýšením a délkou cca 8km). Je možno podniknout túry ve směru Praděd (162m vysoká vysílací věž s rozhlednou), Červenohorské sedlo (přes Švýcárnu), přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Ovčárnu a Údolí Bílé Opavy. V létě můžete podnikat výlety do okolí - zámek Bruntál, hrad Sovinec či jiné pamětihodnosti..
TOPlist