Horský pension U Potůčku

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pension se nachází na polosamotě v okrajové části obce Smržovka, na výchozím bodě turistických cest na Černou Studnici a k pramenům Nisy. Velice dobrý přístup po upravované vozovce umožňuje příjezd automobilem po celý rok. Upravované a uzamykatelné vlastní parkoviště. Autobusová a vlaková stanice cca 1km.
Vybavení a služby
Kapacita pensionu je 40 míst s možností přistýlek, rozdělená do 9 pokojů. 3 pokoje jsou apartmány s vlastním sociálním zařízením, ostatní pokoje mají společné sprchy a toalety. Pro zpříjemnění pobytu penzion nabízí stylovou hospůdku, která zachovává ráz původního stavení, s barem, krbem a televizí. Pro děti je tu pískoviště a hřiště pro plážový volejbal. Ubytování se psem možné po předchozí dohodě. Pro zájemce lze zabezpečit musherskou školu nebo jenom svezení psím spřežením. V případě zájmu zajistíme kompletní servis pro pořádání seminářů (např. meotar, flipchart, dataprojektor atd.) nebo přípravu různých speciality na ohni, např. rožnění selat, různých druhů ryb a masa.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Okolí penziónu nabízí široké možnosti turistických vycházek po značených cestách, například na rozhledny Černá studnice a Bramberk. V zimním období lze podniknout lyžařskou turistiku po vyznačených a udržovaných lyžařských stopách. Vyznavači sjezdového lyžování mají možnost lyžovat na upravované sjezdovce vzdálené cca 800m od penzionu, která je pravidelně upravovaná a připravená technickým sněhem (noční lyžování). Několik kilometrů vzdálená skicentra na Špičáku, Harrachově nebo Rokytnici nad Jizerou nabízí ideální podmínky i pro náročné lyžaře. Dále lze doporučit návštěvu muzea skla, bižuterie a mincovny v Jablonci n.Nisou, zoologickou a botanickou zahradu nebo aquacentrum s množstvím vodního vyžití v Liberci. Pěšky lze navštívit muzeum historie a přirodovědy ve Smržovce, podívat se na závody na saňkařské dráze atd.
TOPlist