Horská chata XL

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata se nachází v klidném prostředí obce Mariánská. Je vzdálena 4km od Jáchymova, 7km od Božího Daru, 11km od Klínovce a 28km od Karlových Varů. Jsme k dosažení pěšky, na kole, autem či busem. Spojení autem: 1.K.Vary - Ostrov - Jáchymov - Nové Město - Mariánská. 2.K.Vary - Ostrov - Jáchymov - Abertamská křižovatka - Mariánská. 3.K.Vary - Ostrov - Hroznětín - Lípa - Mariánská. Spojení autobusem: Praha - K.Vary - Ostrov - Jáchymov - Mariánská.
Vybavení a služby
Horská chata apartmánového typu. Celoroční provoz. 2 a 4 lůžkové pokoje,kapacita 20 lůžek. Vybavené kuchyně pro vlastní vaření. Možnost zajištění snídaní, polopenze a plné penze. Společenská místnost s kuchyní, TV a SAT. Vytápění elektrické akumulační. Úschovna lyží, kol a kočárků. Elektrické sušáky na obuv a oděvy. Možnost vyprání oděvů. Parkování u objektu pro osobní i dodávkové vozy. Informace, program a servis. Skibus na Klínovec zdarma, zastávka 20m od chaty. Lezecká stěna, sloupy na lezení, kláda, lano na šplh, provazový žebřík, houpačka a pískoviště. Půjčovna her a sportovních potřeb. Organizování a pořádání sportovních soutěží, her, závodů, kurzů a programů.
Rekreace a služby v okolí
Lyžařské sjezdové tratě (v místě, Nové Město 1km, Boží Dar 7km, Klínovec 11km). Lyžařské běžecké tratě (v místě, běžecký areál Eduard 4km, Krušnohorská magistrála 5km). Turistika na sněžnicích (v místě, možno zapůjčit). Bruslení (v místě na rybníku, krytý stadion v Ostrově 13km). Turistické a cyklistické stezky (v místě). Sběr a konzervace lesních plodů (v místě). Koupání (v místě v rybníku, koupaliště Merklín 6km, Ostrov 13km). Krytý bazén (Boží Dar 7km, Potůčky, Karlovy Vary 28km, SRN).
TOPlist