Horská chata RADOST

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Radost se nachází uprostřed lesů a krásné přírody, na úpatí vrchu Špičák na jižní stráni, v nadmořské výšce 720 m ve vzdálenosti 3 km od středu horského střediska Deštné v Orlických horách. Je vzdálena cca 300 m od hlavní silnice ve směru z Dobrušky do Deštného v O. h. a autobusové zastávky ČSAD Deštné v O. h. – Plasnice ČSAD tratě č. 10371, směr Praha – Hradec Králové – Dobruška – Deštné. Příjezdovou cestu si v zimním období udržujeme sami pomocí sněžného pluhu a frézy. Velké parkoviště je přímo v areálu.
Vybavení a služby
Areál se skládá z hlavní budovy, čtyř plně vybavených pětilůžkových apartmánů (možnost vlastního vaření) a čtyř dřevěných, celoročně obyvatelných chatek se sociálním zařízením. Každá z chatek má 3 ložnice s celkem 14 lůžky (1x3, 1x5, 1x6). V zimním období jsou vytápěny akumulačními kamny a přímotopy. Vybaveny jsou koupelnou se sprchou a splachovacím WC – v zimě vytápěné infrazářiči. V hlavní budově je 14 pokojů s 51 lůžky (1x1, 2x2, 5x3, 1x4, 3x5, 2x6), kuchyně, jídelna s 65 místy, zásobený bar se 32 místy a uzamykatelná lyžárna. V jídelně a v baru je barevná televize, v baru navíc i satelit, v jídelně šipky a v baru kulečník. Sociální zařízení je na patře. Můžeme také zajistit odvoz za kulturním a sportovním vyžitím (nebo na sjezdovky) naším autobusem (16 Kč/km!), nebo mikrobusem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V areálu je k dispozici menší hřiště na kopanou, hřiště na volejbal, nohejbal nebo volný tenis, nový venkovní ping-pongový stůl. V zimním období je možnost využití uměle zasněžovaných lyžařských vleků (Deštné a Sedloňov). Pro běžecké lyžování jsou k dispozici udržované lyžařské tratě v nejbližším okolí našeho areálu, pro cyklisty značené stezky. V nedalekém Deštném je řada možností sportovního vyžití – mimo jiné posilovna, krytý bazén a sauna nebo projížďky na koních. Venkovní posezení u ohniště nebo v tee-pee s rožněm, na prostorné louce nebo slunné terase. V létě je k dispozici bazén a malé brouzdaliště. Děti si také mohou hrát na pískovišti, houpačce nebo dřevěné prolézačce. Sportovní vybavení je u nás možné zapůjčit. Kraj Boženy Němcové a Aloise Jiráska – Hronov (40 km), Česká Skalice (23 km), Ratibořice (32 km), Dobruška – F. L. Věk (15 km), zámek Skalka – Temno (18 km), Nové Město nad Metují (20 km), Opočno (20 km), Rychnov nad Kněžnou a Náchod (30 km), Zemská brána na Divoké Orlici (30 km), Masarykova chata na Šerlichu (1060 m n. m., vzdálenost 7 km).
TOPlist