Horská chata Izolka - Poloha, Služby, Okolí

Horská chata Izolka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační objekt je situován na rozhraní Krkonošského národního parku a chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, ve známé a milovníky přírody vyhledávané lokalitě obce KOŘENOV, vzdálené necelých 5 km od centra zimních sportů Harrachova. Svojí polohou uprostřed lesů na břehu Tesařovského potoka a v blízkosti řeky Jizery, kde čistota a koncentrace vlhkosti vzduchu je ideálním místem pro pobyt alergiků a osob s problémy dýchacích cest v každém ročním období.
Vybavení a služby
Stálá kapacita objektu je 35 lůžek ve 2 až 4 lůžkových, jednoduše vybavených pokojích, s možností rozšíření kapacity na 42 lůžek. Sociální zařízení je na patře společné. V přízemí budovy je k dispozici velká společenská místnost, sloužící též jako jídelna, místnost s televizí a klubová místnost s krbem. Ve sníženém přízemí je víceúčelová místnost, která je využívána jako učebna, přednáškový sál nebo tělocvična. K disopozici je pinpongový stůl. U objektu je zřízeno vlastní parkoviště. Klidné prostředí polosamoty, vzdálené od rušných cest, umožňuje klidnou a bezpečnou rekreaci rodin s dětmi, škol v přírodě, pořádání vzdělávacích akcí, školení a seminářů. Pro svoji rodinnou atmosferu je tento objekt oblíben a vyhledáván uzavřenými skupinami a kolektivy.
Rekreace a služby v okolí
Nadmořská výška přibližně 700 m n.m. je ideální poloha pro provozování téměř všech druhů letních i zimních sportů. V zimním období jsou v této oblasti k dispozici nedaleké, středně těžké sjezdovky s vlekem a nočním lyžováním a dobře udržované běžkařské dráhy navazující na hlavní trasy Jizerské magistrály. V dosahu jsou špičkové sjezdové tratě v Harrachově a v Rokytnici , Paseky, Tanvaldský Špičák. V letním období se stává tato lokalita rájem cyklistů a turistů. Dobře značené trasy umožňují podnikat tůry do atraktivních míst v blízkém okolí, ale i do vzdálenějších cílů Krkonoš, jako jsou Mumlavské vodopády , Dvoračky, Vosecká bouda, prameny Labe nebo naučné stezky Jizerských hor, jako je rašeliniště na Smědavě, vodní nádrž Souš, Bukovec, rozhledna Štěpánka. Koupání v horkých letních měsících zde umožňuje příjemně chladivá, naprosto čistá voda řeky Jizery, v jejímž korytě s obrovskými balvany si našli zalíbení milovníci slunečních paprsků. K dispozici jsou i nedaleké bazény větších hotelů nebo vodní nádrž v Jablonci. V zimním období je často využívána blízkost plaveckého bazénu s tobogánem v Jablonci a aquaparku BABYLON v Liberci. Vodní sporty – na blízkém soutoku řeky Jizery a Mumlavy je výchozí bod vodácké trasy pro kajaky a rafty. Golf–na nedalekých Mýtinách, patřících již k Harrachovu, je pro zájemce k dispozici nové 18ti jamkové golfové hřiště. Bowling a lanové centrum–oblíbené aktivity přímo v Kořenově .
TOPlist