Horská chalupa Barnabáš

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v obci Abertamy v centrálním Krušnohoří zhruba 25 km od Karlových Varů. Je umístěn 890 m.n.m. Obvykle je možné parkovat u chalupy, v nejzasněženějších dnech je náhradní možností nedaleké parkoviště. Přímo v Abertamech je vlek s denním i nočním lyžováním. V blízkosti se nachází nový skiareál Plešivec, případně v dojezdu autem dále Klínovec, Neklid, Pernink, Jáchymov, Potůčky, německý Oberwiesenthal a denně upravované běžkařské stopy včetně Krušnohorské lyžařské magistrály. Okolní Krušné Hory nabízí krásnou přírodu, turistické i cyklistické trasy a mnoho krásných míst pro relaxaci a pohodovou dovolenou.
Vybavení a služby
Chalupa je ideální pro party kamarádů nebo pro více rodin, které se vzájemně znají. Ve vstupním podlaží je kuchyně se společenskou místností a WC. Kuchyně je vybavena el. sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou, lednicí s mrazákem, běžným nádobím a TV. V prvním patře se nachází dva pokoje pro 4 os. a jeden pro 2 os. Z chodby je přístupná společná koupelna s WC. Podkrovní část je dvoupodlažní. Postele jsou řešeny formou 3 letišť pro max. 3-4 lidi, podobné jako na vysokohorských chatách v Rakousku. V posledním patře přístupném po žebříku jsou případně k dispozici matrace. Na spaní zde je třeba si vzít vlastní spací pytle. Je zde koupelna se sprchovým koutem a malá kuchyňka s varnou konvicí a mikrovlnkou. V suterénu je umístěný bar, který je možný dát k dispozici pro párty a oslavy. V jídelně v prvním patře jsou umístěna krbová kamna na dřevo, která jsou zdrojem tepla pro otopná tělesa v pokojích. Suterén i podkroví jsou vytápěny pomocí samostatných krbových kamen na dřevo. V prvním patře chalupy jsou k dispozici deky, v podkrovní části je spaní pouze ve vlastních spacácích.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V Abertamech je obchod s potravinami s celodenním provozem sedm dní v týdnu, drogerie, domácí potřeby/elektro, informační centrum, restaurace, malý lyžařský vlek cca 500 m od chaty, noční lyžování. Lyžování a snowboarding: v blízkosti se nachází skiareál Plešivec, Klínovec, Neklid, snowtubing a snowkiting na Božím Daru, skiareál Pernink, Jáchymov, Potůčky a německý Oberwiesenthal. Nedaleko chaty lze využít běžkařské stopy včetně Krušnohorské lyžařské magistrály denně upravované nejmodernější technologií nebo snowkitingový spot. Na ostatní roční období jsou zde krásné turistické a cyklistické trasy.
TOPlist