Poloha a dosažitelnost

Objekt se nachází v obci Abertamy v centrálním Krušnohoří zhruba 25 km od Karlových Varů. Je umístěn 890 m.n.m. Obvykle je možné parkovat u chalupy, v nejzasněženějších dnech je náhradní možností nedaleké parkoviště. Přímo v Abertamech je vlek s denním i nočním lyžováním. V blízkosti se nachází nový skiareál Plešivec, případně v dojezdu autem dále Klínovec, Neklid, Pernink, Jáchymov, Potůčky, německý Oberwiesenthal a denně upravované běžkařské stopy. Okolní Krušné Hory nabízí krásnou přírodu, turistické i cyklistické trasy a mnoho krásných míst pro relaxaci a pohodovou dovolenou.

  Vybavení a služby

Chalupa je ideální pro party kamarádů nebo pro více rodin, které se vzájemně znají. Ve vstupním podlaží je kuchyně se společenskou místností a WC. Kuchyně je vybavena el. sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou, lednicí s mrazákem a běžným nádobím. V prvním patře se nachází dva pokoje pro 4 os. a jeden pro 2 os., vždy s vlastním umyvadlem s teplou vodou. Z chodby je přístupná společná koupelna s WC. Podkrovní část je dvoupodlažní. Postele jsou řešeny formou letiště pro 3-4 lidi, v posledním patře pak pro 2 lidi, celkem je podkroví určeno pro maximálně 15 osob. Je zde koupelna se sprchovým koutem. V suterénu je umístěn bar se stolním fotbálkem a společenskou místností vhodnou pro párty a oslavy. V jídelně v prvním patře jsou umístěna krbová kamna na dřevo, která jsou zdrojem tepla pro otopná tělesa v pokojích. Suterén i podkroví jsou vytápěny pomocí samostatných krbových kamen na dřevo. V chalupě se spí ve vlastních spacácích, poskytujeme pouze prostěradla. Je zde WIFI internet ZDARMA.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

V Abertamech je obchod s potravinami s celodenním provozem sedm dní v týdnu, drogerie, domácí potřeby/elektro, informační centrum, restaurace, lyžařský vlek cca 500 m od chaty – lyžování za rozumné ceny, noční lyžování. Lyžování a snowboarding: v blízkosti se nachází skiareál Klínovec s 11 vleky a snowparkem s halfpipe, skiareál Neklid s 6 vleky a snowparkem, snowtubing a snowkiting na Božím Daru, skiareál Pernink, Jáchymov, Potůčky a německý Oberwiesenthal. Nedaleko chaty lze využít běžkařské stopy včetně Krušnohorské lyžařské magistrály denně upravované nejmodernější technologií. Na ostatní roční období jsou zde krásné turistické a cyklistické trasy.V nedalekých Potůčkách je bazén, sauna a vířivka pro večerní relaxaci. Přes kopec je Salaš Rýžovna – ovčí farma s prodejem ovčích sýrů a s vynikající restaurací.

Zpět


TOPlist
  Horská chalupa Barnabáš Abertamy
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chalupa Barnabáš
Ceník ubytování a stravování