Hofman Apartmány Šumava - Poloha, Služby, Okolí

Hofman Apartmány Šumava

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Borová Lada je klidná horská obec uprostřed vysoké Šumavy ve výšce okolo 900m.n.m., sousedící s Kvildou, Knížecími Pláněmi a dalšími nádhernými místy, teče tudy Teplá Vltava, je to ideální místo pro cyklistiku, turistku a lyže. Nejkratší příjezd z Vimperka: přes Lipku. Po hlavní mezinárodní silnici směrem na hran.přechod Strážný, hned nad Vimperkem přejedete železniční přejezd, za ním přibližně po 1 km v levé zatáčce hlavní silnice je odbočka vpravo na Lipku, pak se držíte stále této silničky a těsně před Borovými Ladami se napojíte na silnici Nové Hutě - Nový Svět - Borová Lada (doleva) a po dalším zhruba 1 kilometru jste na začátku obce – na první křižovatce v obci pojedete doprava, přejedete most přes Teplou Vltavu, na další křižovatce se dáte opět doprava směr Kvilda, projedete mezi obecním úřadem (po levé ruce) a restaurací Černý vlk napravo, minete nalevo restauraci Borůvka a obchod, vedle něj mateřskou školku a hned za ní odbočíte doleva k nám – uvidíte tabuli. Zastávka autobusu je přímo ve středu obce, několik kroků od našich apartmánů. Ve Vimperku se přestupuje z dálkových spojů, příp.z vlaku, ale o víkendu jede např. z Prahy Smíchova (Knížecí) přímý spoj až k nám.
Vybavení a služby
Naše apartmány jsou útulné byty vybavené vším potřebným – kuchyňskou linkou s chladničkou, sporákem, mikrovlnnou troubou, kávovarem, myčkou nádobí a varnou konvicí, televizí s DVD přehrávačem. Nábytek je z masivního smrkového a borového dřeva. V každém apartmánu je WC a koupelna se sprchovým koutem. Interiér je prakticky variabilní, podle potřeb 5 až 9 lůžkový. Ke každému apartmánu náleží komora pro uložení lyží a prostor v zabezpečené garáži pro uskladnění kol. Parking je samozřejmě zdarma na našem pozemku. Celý objekt a všechny apartmány jsou nekuřácké. Domácí zvířata nejsou povolena, pokud přesto chcete vzít s sebou drobné zvíře, prosíme, vždy s námi tuto záležitost a naše možnosti předem konzultujte.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Borová Lada - zimní sezóna: přímo tudy vedou strojově upravené běžecké stopy, které navazují na desítky kilometrů tratí na Zadově, Kvildě, Horské Kvildě, Zhůří, Filipově Huti, Modravě, a dál a dál, záleží jen na vás. Sjezdovky jsou přibližně 5km odtud v Nových Hutích (spíše začátečnické loučky, ale s plným technickým vybavením) nebo 11km na Zadově / Churáňově (opravdové). Borová Lada - letní sezóna: na kole obsáhnete celou Šumavu od Lipna po Železnou Rudu, opět záleží jen na vaší kondici a preferencích. Kromě horských kol se dá po Šumavě dobře jezdit i na silničních kolech, povrch silnic je (většinou) ve slušném stavu. Na blízké Bučině je pěší a cyklistický hraniční přechod do Německa, ve Strážném pak standardní silniční přechod. I pěšky se od nás snadno dostanete do jedněch z nejkrásnějších partií Šumavy – na Knížecí Pláně, Bučinu, bývalé Stodůlky a Světlé Hory, na Kvildu, prameny Vltavy,... Vybavenost v obci a okolí: smíšený obchod, kde se dá koupit prakticky vše z běžných potřeb a potravin (v letní i zimní sezóně má prodlouženou otevírací dobu a otevřeno i o víkendu) a 2 restaurace, vše několik kroků od našich apartmánů. 13km od nás je Vimperk, kde je vše další, včetně supermarketů.
TOPlist