Poloha a dosažitelnost

Borová Lada je klidná horská obec uprostřed vysoké Šumavy ve výšce okolo 900m.n.m., sousedící s Kvildou, Knížecími Pláněmi a dalšími nádhernými místy, teče tudy Teplá Vltava, je to ideální místo pro cyklistiku, turistku a lyže. Nejkratší příjezd z Vimperka: přes Lipku. Po hlavní mezinárodní silnici směrem na hran.přechod Strážný, hned nad Vimperkem přejedete železniční přejezd, za ním přibližně po 1 km v levé zatáčce hlavní silnice je odbočka vpravo na Lipku, pak se držíte stále této silničky a těsně před Borovými Ladami se napojíte na silnici Nové Hutě - Nový Svět - Borová Lada (doleva) a po dalším zhruba 1 kilometru jste na začátku obce – na první křižovatce v obci pojedete doprava, přejedete most přes Teplou Vltavu, na další křižovatce se dáte opět doprava směr Kvilda, projedete mezi obecním úřadem (po levé ruce) a restaurací Černý vlk napravo, minete nalevo restauraci Borůvka a obchod, vedle něj mateřskou školku a hned za ní odbočíte doleva k nám – uvidíte tabuli. Zastávka autobusu je přímo ve středu obce, několik kroků od našich apartmánů. Ve Vimperku se přestupuje z dálkových spojů, příp.z vlaku, ale o víkendu jede např. z Prahy Smíchova (Knížecí) přímý spoj až k nám.

  Vybavení a služby

Naše apartmány jsou útulné byty vybavené vším potřebným – kuchyňskou linkou s chladničkou, sporákem, mikrovlnnou troubou, kávovarem, myčkou nádobí a varnou konvicí, televizí s DVD přehrávačem. Nábytek je z masivního smrkového a borového dřeva. V každém apartmánu je WC a koupelna se sprchovým koutem. Interiér je prakticky variabilní, podle potřeb 5 až 9 lůžkový. Ke každému apartmánu náleží komora pro uložení lyží a prostor v zabezpečené garáži pro uskladnění kol. Parking je samozřejmě zdarma na našem pozemku. Celý objekt a všechny apartmány jsou nekuřácké. Domácí zvířata nejsou povolena, pokud přesto chcete vzít s sebou drobné zvíře, prosíme, vždy s námi tuto záležitost a naše možnosti předem konzultujte.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě



  Rekreace a služby v okolí

Borová Lada - zimní sezóna: přímo tudy vedou strojově upravené běžecké stopy, které navazují na desítky kilometrů tratí na Zadově, Kvildě, Horské Kvildě, Zhůří, Filipově Huti, Modravě, a dál a dál, záleží jen na vás. Sjezdovky jsou přibližně 5km odtud v Nových Hutích (spíše začátečnické loučky, ale s plným technickým vybavením) nebo 11km na Zadově / Churáňově (opravdové). Borová Lada - letní sezóna: na kole obsáhnete celou Šumavu od Lipna po Železnou Rudu, opět záleží jen na vaší kondici a preferencích. Kromě horských kol se dá po Šumavě dobře jezdit i na silničních kolech, povrch silnic je (většinou) ve slušném stavu. Na blízké Bučině je pěší a cyklistický hraniční přechod do Německa, ve Strážném pak standardní silniční přechod. I pěšky se od nás snadno dostanete do jedněch z nejkrásnějších partií Šumavy – na Knížecí Pláně, Bučinu, bývalé Stodůlky a Světlé Hory, na Kvildu, prameny Vltavy,... Vybavenost v obci a okolí: smíšený obchod, kde se dá koupit prakticky vše z běžných potřeb a potravin (v letní i zimní sezóně má prodlouženou otevírací dobu a otevřeno i o víkendu) a 2 restaurace, vše několik kroků od našich apartmánů. 13km od nás je Vimperk, kde je vše další, včetně supermarketů.

Zpět


TOPlist
  Hofman Apartmány Šumava Borová Lada
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Hofman Apartmány Šumava
Ceník ubytování a stravování