Poloha a dosažitelnost

Rodinný penzion Haus Tolštejn, jenž se nachází jen 2,5km od zříceniny hradu Tolštejn, leží v CHKO Lužických hor, v obci Jiřetín pod Jedlovou. Přilehlé okolí nabízí velké množství výletů po přírodě i památkách. Z penzionu se můžete vydat křížovou cestou na Křížovou horu a z ní pokračovat na Jedlovou, třetí nejvyšší horu Lužických hor. Za pozornost určitě stojí návštěva z české strany NP České Švýcarsko (z pensionu 15km), z německé NP Saské Švýcarsko a CHKO Labské pískovce (z pensionu 30km).

  Vybavení a služby

Penzion prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí. Nabízí tři apartmány. V každém z nich je manželská postel (možnost přistýlky), kompletně vybavená kuchyň, wi-fi, LCD TV, trezor, samostatná koupelna s WC. Vnitřní prostory dále nabízejí hernu nejen pro děti, ale i prostor pro cvičení, protažení se se základními cvičebními pomůckami. V zimě po návratu z nedaleké sjezdovky každý jistě ocení sušák na lyžařské boty. Venkovní část slouží k odpočinku a posezení u grilu nebo k lenošení v trávě. K dispozici je také uzavíratelné parkoviště.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Penzion leží v CHKO Lužických hor (okres Děčín), která zasahuje až do Ještědsko-kozákovského hřbetu (okres Liberec), Ralské pahorkatiny (okres Česká Lípa) a CHKO Českého středohoří. Sousedí s Národním parkem České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce. Místo je tedy jako stvořené pro pěší turistiku, nabízí spoustu cyklotras. K letnímu osvěžení poslouží Kyjovská přehrada nebo plavecké areály ve Varnsdorfu a v Rumburku. V případě nepřízně počasí je možné navštívit krytá sportoviště a zahrát si tenis, bowling... Na podzim si okolní lesy užijí hlavně houbaři. V zimě si přijdou na své jak běžkaři tak i sjezdaři. Areál v Horním Podluží zajišťuje také noční lyžování a zasněžování. Za zmínku také stojí dětský areál v restauraci Stará Hospoda, v Doubici.

Zpět


TOPlist
  Haus Tolštejn Jiřetín pod Jedlovou
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Haus Tolštejn
Ceník ubytování a stravování