Poloha a dosažitelnost

Horská chalupa se nachází v centrální části NP Šumava v obci Strážný - místní část Hliniště. Obec Hliniště leží na silnici 1.třídy č.4 Praha - Strakonice - Strážný (CZ/D). Ubytovací objekt stojí na jižním okraji obce v klidové části za řekou Řasnicí směrem na České Žleby. Parkování přímo u objektu.

  Vybavení a služby

Ubytovací kapacitu tvoří dva dvoulůžkové pokoje v podkroví horské chalupy s možností přistýlky. Oba pokoje mají balkon orientovaný na jih. Sociální zařízení (sprcha, WC) je na patře. K dispozici lednice a varná konvice. Snídaně se podávají ve společenském pokoji. V objektu možnost uložení lyží a kol. Drobné opravy kol v dílně. Parkování přímo u objektu. K dispozici zahrada s ohništěm.

  Rekreace a služby v okolí

V zimě možnost běžeckého lyžování na strojně projetých trasách v těsném sousedství objektu. Trasy jsou součástí Šumavské magistrály. Na stopy navazují další okruhy jak na české, tak na bavorské straně Šumavy. Sjezdové lyžování a snowboarding lze provozovat v lyžařských areálech České Žleby a Strážný ve vzdálenosti 2 km, popř. další střediska na české straně - Kubova huť nebo Ski areály Zadov a Lipno. Na bavorské straně Šumavy pak Ski areál Mitterfiarmiansreuth, Třístoličník (Dreisessel), Javor (Gr. Arber) nebo Hochficht (A). Letní Šumava pak nabízí horskou turistiku, cykloturistiku, sjíždění Vltavy na kánoích a raftech, in-line bruslení na nejdelší dráze podél Vltavy, jachting na Lipně. Rybaření na Vltavě a Lipně, houbaření. Přímo v obci je malý obchod s potravinami, směnárna. Restaurace do vzdálenosti 2 km - Strážný či obec Řasnice. Ve Strážném další obchody, pošta, kasino, tržnice.

Zpět


TOPlist
  Ubytování Eva Mičanová Strážný
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Ubytování Eva Mičanová
Ceník ubytování a stravování