Chata U veselého turisty

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata v klidné části obce (polosamota). Příjezdová komunikace s minimálním provozem je celoročně udržována a je od objektu vzdálena cca 50m. K domu náleží prostorný udržovaný pozemek s vlastním rybníkem. Okrajem pozemku protéká potůček, který dokresluje uklidňující atmosféru zahrady. Parkování je možné přímo na pozemku u domu v letním i zimním období. Jak vyplývá z vědecky doložených pramenů byla tato část Desné součástí původního Cimrmanova Liptákova.
Vybavení a služby
V chalupě je jeden čtyřlůžkový pokoj, jeden pětilůžkový a apartmá (5+2). Každá ložnice je vybavena vlastní koupelnou s umyvadlem, sprchovým koutem a WC). V přízemí je společenská místnost (s vlastní koupelnou a WC) vybavená TV, DVD a CD přehrávač. Dále herna s kulečníkovým stolem (karambol), terčem na šipky, pinpongovým stolem a dětským koutkem (bedna hraček pro děti, stolní hry. K dispozici je společná prakticky vybavená kuchyně (plynový sporák, mikrovlnná trouba, el. trouba, varná konvice, 3x lednice, domácí pekárna a další kuchyňské spotřebiče a nádobí). Kola, lyže či motorky lze uschovat v uzamykatelné garáži. Kapacita objektu 16 osob.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V létě ideální pro pěší výlety, houbaření, cykloturistiku i motovýlety. V bezprostřední blízkosti objektu se nachází lesy bohaté na borůvky či ostružiny. V zimě v okolí pestrá nabídka ski areálů pro děti i náročné lyžaře. Osvětlená sjezdovka Černá říčka, dále je možno využít lyžařská střediska Špičák, Paseky, Rejdice a Harrachov. Desnou protínají udržované běžkařské tratě. Při nepříznivém počasí je možno navštívit centrum Babylon v Liberci s aquaparkem, plavecký stadion v Jablonci n/N, muzeum výroby hraček v Jiřetíně pod Bukovou atd.
TOPlist