Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází na polosamotě v slunném jižním svahu v chráněné krajinné oblasti Orlických hor v obci Bartošovice v Orl.horách, v blízkosti lesa a značených turistických, cyklistických a běžeckých tras. V obci se nachází skicentrum Nella (zvlášť vhodné pro děti) a 10km se nachází skiareál Říčky (5 vleků, 4-sedačka, umělé zasněžování, půjčovna lyž.vybavení a lyž.škola). Parkování - možnost u chalupy (celoročně).

  Vybavení a služby

Chalupa má k dispozici 4 ložnice (12 lůžek), společenskou místnost s krbem a plně vybaveným kuchyňským koutem včetně myčky, lednice s mrazákem, toustovače, el.šlehačem, kávovarem, el.sporákem. Dále v přízemí a v 1.patře WC a sprchový kout, pračka. Dále sauna, samostatná místnost s výčepním zařízením, stolní fotbal, dětský koutek, wi-fi připojení. Chalupa je dobře uzpůsobena i pro pobyt venku - k dispozici posezení pod pergolou s venkovním krbem, dětské pískoviště, menší hřiště na míčové hry, zahradní domek na uskladnění kol. Další vybavení: kabelová televize, DVD, CD přehrávač, rádio, vysavač, žehlička.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Obchod s potravinami se nachází v obci vzdálené 0,5km. Restaurace se stravováním jsou obci 3 a vzdálené do 0,7km. Autobusová zastávkva je vzdálena 0,5km (cyklo a skibusy). Letní aktivity: velké množství turistických a cyklistických tras. Koupání - aquapark Žamberk, přehrada Pastviny. Lanový park v Říčkách, ve sportareálu České Petrovice možnost Grassballu, Tubingu, Bumperboatsu a zapůjčení terénních kár. V okolí obce jsou nádherné lesy plné hub a lesních plodů. Krásné výlety jsou i na straně Polska (v obci se nachází přechod do Polska). Zimní aktivity: výborné podmínky pro běžky, v obci lyž.vlek, sáňkování přímo u chalupy. Tipy na výlety: přírodní rezervace Zemská brána, vojenské opevnění Hanička, Anenský vrch s rozhlednou, kostel Neratov s prosklenou střechou, pramen Divoké Orlice na polské straně, nejvyšší vrchol Orlických hor s Masarykovou chatou, muzeum řemesel Letohrad, zámek a hrad Potštejn a spoustu dalších zajímavostí.

Zpět


TOPlist
  Chata U Matěje Bartošovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata U Matěje
Ceník ubytování a stravování