Poloha a dosažitelnost

Chata leží cca 100m od silnice II třídy vedoucí z Jeseníku na Ramzovou, zhruba 350m pod vrcholem Ramzovského sedla. 12km z Jeseníku a 18km z Hanušovic. Vlakem se dopravíte do cílové železniční stanice Ramzová, autobusem na zastávku Ramzová - horská chata. Odtud cesta k chatě trvá cca 5 minut.

  Vybavení a služby

Kapacita ubytování činí 25 lůžek (23 + 2x přistýlka) v šesti pokojích. Dva 2-lůžkové a jeden 5-lůžkový pokoj se spol.soc.zařízením a tři 4-5 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením. V chatě je k dispozici je společenská místnost s TV a DVD a menší bar. Dále menší bar, lyžárna a je zde i přístup k internetu. Před budovou je prostorné parkoviště. Je možné pořádat rodinné a podnikové oslavy, večírky i školy v přírodě. Pobyt s domácím zvířetem v objektu je možný po dohodě (pouze malá plemena).

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Ramzovské sedlo je východiskem k výletům do okolí, jakož i ke vzdálenějším horským tůrám po celý rok. V zimním období je Ramzová vyhledávaným střediskem zimních sportů s několika lyžařskými vleky na úbočí Šeráku i v blízké osadě Petříkov. Zastávka ČSAD v blízkosti chaty umožňuje hostům samostatné výlety do Lázní Lipová, jeskyní Na Pomezí a Na Špičáku, Lázní Jeseník a města Jeseník. V letním období je možnost koupání na koupališti v Jeseníku, v krytém bazénu v České Vsi u Jeseníku nebo v mnoha krásných zatopených lomech v okolí Žulové. V blízkém okolí chaty se nachází řada turisticky zajímavých míst. Např. cyklistické singletracky Lipovské stezky s celkovou délkou 8 kilometrů. Nebo rodinná ZOO Faunapark, kde najdete mnoho zajímavých zvířat, od volně létajících papoušků po aktuálně chovaného tygra ussurijského.

Zpět


TOPlist
  Chata u Javoru Ramzová
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata u Javoru
Ceník ubytování a stravování