Chata Tesanka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata TESANKA je klasická horská chata, která svou ideální polohou a prvotřídní péčí o hosty poskytuje vynikající podmínky pro rekreaci v kterémkoliv ročním období. Leží ve výšce 854m n.m. přímo na jednom z hřebenů Jizerských Hor. Je vzdálena 8km od Jablonce nad Nisou a náleží do katastru obce Janov n./Nisou (do její části Hrabětice). Nedaleko ní stojí jedna z dominant Jizerských Hor, rozhledna "Královka". V blízkosti se nachází také "SKI areál Severák" se soustavou lyžařských vleků a lyžařské centrum Bedřichov s ideálními podmínkami pro běžecké i sjezdové lyžování. Sama TESANKA leží přímo u běžeckých tratí tzv. Jizerské magistrály, jež jsou hojně využívány nejen v zimě lyžaři, ale také na jaře, v létě a na podzim turisty a cyklisty na horských kolech, pro něž stejně jako pro běžce nabízejí Jizerské Hory nepřeberné množství nádherných tras. Z TESANKY a jejího okolí je nádherný výhled. Jižně na údolí Jablonce n./N., západně na Lužické Hory s Ještědem, severně můžete přehlédnout takřka celé Jizerské Hory a východně velkou část Krkonoš.
Vybavení a služby
Ubytování v nově zrekonstruovaném penzionu s wellness, posilovnou je vhodný pro rodinnou a skupinovou letní i zimní rekreaci, akce a zájezdy. Ubytování v 2 až 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením.V objektu je herna,ping-pong,šipky.Pro děti venkovní hřiště,pískoviště,houpačky,trampolína. • Stravování polopenze, snídaně formou bufetu, večeře (předkrm, polévka, zeleninové saláty, hlavní jídlo, zákusek), ovoce po celý den. Bohatý výběr nápojů. Letní terasa pro relaxaci s možností grilování a večerního posezení • Vlastní stylová restaurace a bar pro ubytované hosty i příchozí s bohatým výběrem nápojů • Vlastní parkoviště • Tento pension je nekuřácký - děkujeme hostům za pochopení

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V blízkosti chaty vede Jizerská magistrála (50m). Areál Bedřichov je vzdálen 2km a 1km areál na Severáku. V okolí 10km jsou města Jablonec nad Nisou a Liberec.
TOPlist