Poloha a dosažitelnost

Chata je na konci Josefova Dolu ve druhé řadě od silnice. Po příjezdu do Josefova Dolu od Lučan nebo od Smržovky přijedete ke kostelu, jedete pořád rovně, nikam neuhýbáte. Minete vlevo odbočku na Liberec a za mírnou zatáčkou vpravo jsme po 100m po pravé straně ve druhé řadě. Kdyby jste přejeli, stejně se po 300m od vleků vrátíte, protože silnice dál nevede. Plánek příjezdu zasílám společně s rezervací každému, kdo je u nás poprvé. V Josefově Dole je konečná stanice ČSD ze Smržovky. Z Prahy je přímé autobusové spojení a z Jablonce je spojení místními autobusovými linkami. Od autobusu jsme vzdáleni cca. 700m, od vlakového nádraží 1km.

  Vybavení a služby

Při příjezdu obdržíte lůžkoviny. Příslušenstvím kuchyňského koutu je JAR. Utěrku na nádobí, toaletní potřeby, přezůvky atd. musíte mít vlastní. Vytápění chaty je ústřední s el.kotlem. Teplou vodu zajišťují boilery. U silnice máme v zimě udržované parkoviště pro čtyři automobily. Není možno kouřit na pokoji a vzít si s sebou psa. Na pobyt je možno s předstihem vystavit fakturu. Faktura musí býti uhrazena před nástupem.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

  Rekreace a služby v okolí

Josefův Důl je malé městečko, ale je zde pošta, zdravotní středisko, velká samoobsluha s potravinami, večerka s potravinami. Je zde řada restaurací od levnějších po dražší. Všude dobře vaří. U vleků z nihž je jeden pro malé děti je příjemná hospůdka s venkovním občerstvením. V současné době jsou tam i dvě lyžařské školy. V Josefově Dole je i půjčovna lyžařských potřeb. V Josefově Dole je možno objednat si na projíždku koně s kočárem nebo saněmi. V zimě, ale i v létě můžete navštívit krytý bazén s velikým toboganem v Jablonci, nebo veliký akvapark v Liberci. V Liberci můžete navštívit Botanickou a ZOOlogickou zahradu s bílými tygry. V létě si můžete udělat výlet do Německa a přez Harachov do Polska. Také můžete v létě využít místní přírodní koupaliště nebo si užít krásné koupání v Jablonecké přehradě. Nebo můžete jen tak lenošit v cukrárně. Můžete jít na diskotéku nebo si jít zahrát bowling 150m od chaty.

Zpět


TOPlist
  Chata Josefův Důl
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Josefův Důl
Ceník ubytování a stravování