Chata Sempra

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Sempra se nachází v nejsevernějším cípu Čech, Šluknovském výběžku. Je umístěna na rozhranní Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko. Objekt stojí na okraji vesnice Nové Křečany cca 100m od lesa. Je celoročně dostupný i autobusovou dopravou. Nádraží se nachází cca 2km od chaty a autobusová zastávka 1,5km.
Vybavení a služby
Chata Sempra - samostatně stojící starší objekt v prostorném areálu, celoročně dostupný autobusovou dopravou. Celoroční kapacita 50 lůžek, sezonně až 80 (nevytápěné chatky 6x5 lůžek). Budova vytápěná akumulačními kamny, denně dostatek teplé vody. Jednoduché starší vybavení. Sociální zařízení společné. V areálu velká travnatá plocha se stromy, venkovní posezení, bazén 11,5x5,5m, volejbalové hřiště, ohniště, pískoviště. V objektu se neprovozuje restaurace a skupinám zajišťujeme soukromí. Stravování a služby: pestrá domácí kuchyně, strava 5x denně, ovoce, dezerty, pitný režim. Uzavřené zázemí pro pedagogický doprovod. Jídelna, společenská místnost, televize, video, stolní tennis.
Rekreace a služby v okolí
Bazén přímo v areálu 11,5x5,5m. Turistika, cykloturistika, jízda na koni, rybaření. Doporučujeme Vám výlety: V okolí je spousta rozhleden: Vlčí Hora (cca 3,5km), Dymník (cca 7km), Tanečnice (cca 9km), Jedlová (cca 20km) i jiných turisticky atraktivních míst: Prameny řeky Mandavy (cca 1,5km), Zelený kříž (3km), obora s jeleny a daňky (cca 6km), plastická geologická mapa (4km), Verunčina studánka (3,5km) apod. Atraktivním turistickým místem je též Národní park Zimní aktivity: Přímo v areálu chaty a jejím nejbližším okolí: bobování, sáńkování, hry na sněhu. Běžkařské trasy vedou okolo chaty. Rybník na bruslení cca 1,5km. Nejbližší sjezdovka se nachází v Rumburku 7km, dlouhá cca 900m. Zimní sportovní areál v Jiřetíně pod Jedlovou (20km) – nabízí běžkařské tratě o různých délkách, jeden lyžařský vlek na Tolštejn dlouhý 700m s převýšením 145m, větší vlek na Jedlovou (774m) je dlouhý 1200m s převýšením 260m. Zimní sportovní areál v Horním Podluží (cca 18km) - nabízí 2 vleky a 2 sjezdovky dlouhé cca 500m. Nově upravenou sjezdovku pro snowboard. Krytý bazén, sauna, bowling a sportovní vyžití v Rumburku 7km. Letní aktivity: České Švýcarsko - vstup do jeho krásných skal je cca 3km od chaty. V létě doporučujeme také Kyjovskou přehradu na koupání (cca 7km), kde naleznete i známější vstup do národního parku České Švýcarsko - Kyjovské údolí. Navštívit můžete také Křížovou cestu v Jiřetíně pod Jedlovou, zříceninu hradu Tolštejn, středověké štoly sv. Jana Evangellisty, větrný mlýn s chráněnou ptačí rezervací, nejstarší sklárnu v Evropě, která je dosud v provozu z roku 1414 atd.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz