Poloha a dosažitelnost

Chata rodinného typu se nachází u lesa nad obcí Hutisko - Solanec, 8km od Rožnova p/R směrem na Velké Karlovice. Dostupnost autobusem do obce Hutisko - Solanec, dále 5 min. pěšky k chatě. Autem dojezd až k chatě, jsou zde 3 parkovací místa.

  Vybavení a služby

Nabízíme Vám ubytování v soukromé rekreační chatě pro 8 osob v krásné a turisticky zajímavé chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chata je vhodná pro rodiny s dětmi, mající rády přírodu, turistiku a zimní sporty. Je vzdálená 8 km od Rožnova pod Radhoštěm, který je centrem Valašska a valašské kultury, na okraji obce Hutisko – Solanec s pěkným výhledem na obec, okolní krajinu a pohoří Beskyd. Chata je plynofikovaná, včetně ústředního vytápění, s krbovými kamny, s kompletně vybavenou kuchyní, ledničkou, sociálním zařízením se sprchou a WC. K dispozici je barevná televize, satelit, rádio a před chatou pak posezení s ohništěm, grilem a zásobou dřeva. Parkování pro tři auta je přímo u chaty. Na přespání jsou pro Vás připraveny dvě ložnice, každá se dvěma dvoulůžky včetně povlečení.

  Rekreace a služby v okolí

Krajina kolem chaty přímo vybízí k malým procházkám do údolí Vsetínské a Rožnovské Bečvy, která jsou plná překrásných proměn v každém ročním období. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které je svého druhu největší ve střední Evropě, se svými satelity – Dřevěným městečkem, Mlýnskou dolinou a Valašskou dědinou stojí za zhlédnutí. Z Prostřední Bečvy můžete jít na Pustevny, bránu Beskyd s její specifickou architekturou a sochou Radegasta, pohanského boha, a kaplí Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště (1129m n.m.). Na Pustevny se dostanete také z obce Trojanovice sedačkovou lanovkou, která je nejstarší v republice. Při vzdálenějších výletech můžete navštívit Štramberk, Hukvaldy, Kopřivnici, Nový Jičín. V zimním období lze turistické stezky využít na běžkách. Pro sjezdové lyžování jsou dva vleky v místě a dále 5km vzdálené lyžařské středisko Soláň (861m n. m.) se sedmi vleky od 120 do 800m. Nadšencům lyžování jistě přijde vhod 10km vzdálené lyžařské středisko Pustevny.

Zpět


TOPlist
  Chata rodinného typu Hutisko - Solanec
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata rodinného typu
Ceník ubytování a stravování