Chata rodinného typu

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata rodinného typu se nachází u lesa nad obcí Hutisko - Solanec, 8km od Rožnova p/R směrem na Velké Karlovice. Dostupnost autobusem do obce Hutisko - Solanec, dále 5 min. pěšky k chatě. Autem dojezd až k chatě, jsou zde 3 parkovací místa.
Vybavení a služby
Nabízíme Vám ubytování v soukromé rekreační chatě pro 8 osob v krásné a turisticky zajímavé chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chata je vhodná pro rodiny s dětmi, mající rády přírodu, turistiku a zimní sporty. Je vzdálená 8 km od Rožnova pod Radhoštěm, který je centrem Valašska a valašské kultury, na okraji obce Hutisko – Solanec s pěkným výhledem na obec, okolní krajinu a pohoří Beskyd. Chata je plynofikovaná, včetně ústředního vytápění, s krbovými kamny, s kompletně vybavenou kuchyní, ledničkou, sociálním zařízením se sprchou a WC. K dispozici je barevná televize, satelit, rádio a před chatou pak posezení s ohništěm, grilem a zásobou dřeva. Parkování pro tři auta je přímo u chaty. Na přespání jsou pro Vás připraveny dvě ložnice, každá se dvěma dvoulůžky včetně povlečení.
Rekreace a služby v okolí
Krajina kolem chaty přímo vybízí k malým procházkám do údolí Vsetínské a Rožnovské Bečvy, která jsou plná překrásných proměn v každém ročním období. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které je svého druhu největší ve střední Evropě, se svými satelity – Dřevěným městečkem, Mlýnskou dolinou a Valašskou dědinou stojí za zhlédnutí. Z Prostřední Bečvy můžete jít na Pustevny, bránu Beskyd s její specifickou architekturou a sochou Radegasta, pohanského boha, a kaplí Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště (1129m n.m.). Na Pustevny se dostanete také z obce Trojanovice sedačkovou lanovkou, která je nejstarší v republice. Při vzdálenějších výletech můžete navštívit Štramberk, Hukvaldy, Kopřivnici, Nový Jičín. V zimním období lze turistické stezky využít na běžkách. Pro sjezdové lyžování jsou dva vleky v místě a dále 5km vzdálené lyžařské středisko Soláň (861m n. m.) se sedmi vleky od 120 do 800m. Nadšencům lyžování jistě přijde vhod 10km vzdálené lyžařské středisko Pustevny.
TOPlist