Poloha a dosažitelnost

Chata je situována 10km od města Jeseník a snadno dosažitelná jak autobusem (zastávka 200m), tak vlakem (stanice na hlavní trase Jeseník - Olomouc 700m). Autem na křižovatce u pošty v Horní Lipové odbočíte z hlavní na vedlejší cestu a asi po 1,5km dorazíte na rozcestí u pensionu "Pod smrkem". Dáte se vpravo, podjedete kamenný viadukt a druhé stavení po levé straně je Vaším cílem. Garantujeme vám, že chata nebyla účelně vyfocena tak, aby vypadala jako na polosamotě, ale že to tak doopravdy je. Nebýt Vodníka Česílka, který nám ji hlídá, člověk by se tam po setmění i trochu bál.

  Vybavení a služby

Chata je jednopatrová - v přízemí plně vybavená kuchyň i s lednicí a mikrovlnkou spojená s obývacím pokojem. Funkční krb jistě neponechá milovníky romantiky v klidu - těšte se. V přízemí je ještě koupelna a WC. V prvním patře jsou 3 ložnice (2+2+4). Ačkoliv jsme se dlouho bránili, i do Pohádky již dorazila civilizace a tak si místo hraní loutkového divadla či četby u krbu po večerech můžete naladit mnoho satelitních programů. Pokud ale budete televizi ignorovat:-), při posezení na terase vás čeká ten nejkrásnější program - les, voda, kopce kolem:-) Své čtyřnohé mazlíčky prosím zanechte doma /ani Maxipes Fík nemá vyjímku / a v chatě nekuřte /brouk Prskavec to jednou zkoušel, ale dostal na pamětnou a od té doby to nedělá/. Z důvodu alergií jsme nuceni zavést tato opatření, která chrání Vás i další hosty, kteří využijí pohostinnosti chaloupky. Před chatou je slunná terasa se zahradním nábytkem. Auto můžete schovat do garáže. Využívání ohniště a houpačky přímo u chaty je samozřejmostí. Pokud si rádi zahrajete ping-pong, stačí jej vytáhnout z garáže. Pro zimní sezonu je ideální svah na boby, saně i lyže či snowboard pár kroků od chaty a je na něj vidět z oken - ideální pro dětské radovánky.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

  Rekreace a služby v okolí

Jeseník a jeho okolí nabízí bohaté možnosti rekreace ve všech ročních obdobích. Horní Lipová je výborným výchozím bodem pro turistiku nebo jen toulání po lesích, sběr hub, malin a borůvek. Přímo kolem chaty vede turist. značka. Je možno vydat se na Rejvíz (rašeliniště, Mechová jezírka), Šerák, Červenou horu, Obří skály atd. Skvělé podmínky i pro cykloturistiku. Ke koupání je možno v letních měsících využít nejen koupaliště v Jeseníku, ale i několik romantických zatopených lomů, za každého počasí lze navštívit bazén s vodopádem, protiproudem a whirpoolem v Priessn. lázních nebo krytý bazén v České Vsi. Velkou atrakcí jsou horské minikáry na Ramzové, kde je také celoročně v provozu lanovka na Šerák. Na několika místech je možná jízda na koni, v České Vsi je nově vybudované centrum westernového ježdění. Za nepříznivého počasí je možno navštívit 2 squash centra (lze půjčit veškeré vybavení), bowling a kuželky. V Jeseníku jsou také tenisové kurty, posilovny, solária, internetová kavárna, v Priessn. lázních i minigolf a v zimě ledová plocha. Najdete zde Vodní tvrz s muzeem, v nedalekých Zlatých Horách je hornické muzeum rýžování zlata. V Javorníku je možno si prohlédnout 2 okruhy v zámku Jánský Vrch, ve Velkých Losinách zámek a ruční papírnu, termální koupaliště. Je možno zúčastnit se exkurze na největší přečerpávací elektrárnu v Evropě (Dlouhé Stráně) a podniknout výlet do lázní Karlova Studánka a na nejvyšší horu Jeseníků Praděd (1492 m). Přímo nad Jeseníkem je kamenná rozhledna Zlatý Chlum, nedaleko Jeseníku jsou jeskyně Na Pomezí a na Špičáku. V zimním období jsou k dispozici běžkařské tratě, v okolí do 15 km je několik center sjezdového lyžování (Červenohorské sedlo, Petříkov, Lipová, Ostružná), nejbližší vlek s nočním lyžováním je v Lipové na "Miroslavi" (2km). Nudit se určitě nebudete !

Zpět


TOPlist
  Chata Pohádka Lipová - lázně, Horní Lipová
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Pohádka
Ceník ubytování a stravování