Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází na pokraji obce Plasnice (druhý objekt na pravé straně od místního označení obce ze směru od Deštného) na krásném slunném místě s výhledem do okolí. Je umístěna v nadmořské výšce 720m n.m v malebné a čisté přírodě Orlických hor. Okolí je protkáno množstvím turistických a cyklistických tras. Chata je vzdálena 2km od nejznámnějího sportovního střediska - Deštného v Orl. h. a stejně je vzdálený i lyžařský areál v Sedloňově. Nejbližší běžecká stopa je vzdálena cca 400m od objektu. Svou polohou je vhodná jak pro klidné rodinné pobyty tak pro aktivní dovolenou. Provoz je celoroční s parkováním u objektu zdarma. Nejbližší restaurace je vzdálena cca 700m.

  Vybavení a služby

Ubytování je vhodné pro všechny milovníky krásné přírody a čistého vzduchu. Chata je dobře vybavena s kapacitou 16 lůžek ve 4 pokojích. V roce 2007 prošel objekt inovací. Zcela nová je kuchyň, celý interiér byl obložen dřevem, což působí velice útulně. Přes krytý vchod vejdete do přízemí, kde se náchází zádveří (věšáky, botník), kuchyň (2x linka, 2x lednice, špajz, el. sporák, kávovar, konvice, toustovač, mikrov. trouba), společenská místnost s jídelnou, sedací soupravou, malým barovým zázemím s možností zapůjčit po dohodě výčepní zařízení, krbová kamna, TV/SAT, DVD-přehrávač. Dále je tu 3x koupelna (WC, umyvadlo, sprcha)a pokoje 1x3 lůžkový a 1x4 lůžkový pokoj. V podkroví je pak 1x3 lůžkový a 1x6 lůžkový pokoj. Venku je k dispozici prostorný upravený pozemek s krytým posezením, ohništěm a grilem. Pro děti máme dětské hřiště s pískovištem a houpačkou, skluzavkou a trampolínou. Dále je k dispozici drobné sportovní náčiní. Někteří klienti zajisté rádi využijí i venkovní nadzemní bazén. Pobyty s domácími zvířaty jsou po dohodě možné. Kola, lyže a jiné sportovní náčiní je možné ukládat do uzamykatelného prostoru. V ceně pobytů jsou veškeré lůžkoviny. Vytápění elektrické + krbová kamna ve společ. místnosti. V zimě k dispozici palivo.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

2km od chaty se nachází největší a nejznámnější rekreační středisko Orlických hor-Deštné v Orlických horách - cíl výletů a křižovatka turistických cest. Je zde spousta vleků (v provozu sedačková lanovka), upravovaných běžeckých tras, cyklo a turistických stezek, krytý bazén, jízdárna s vyjížďkami na koních, obchody a restaurace, půjčovny sportovních vybavení. Novinkou pro aktivní vyžití je lanový park s půjčovnou čtyřkolek, terénních trojkolek a koloběžek,bruslí, kol. Nabízí i umělou horolezeckou stěnu, rybaření se smažírnou ryb. Stejně vzdálený ( 2km je také menší lyžařský areál Sedloňov. CCa 5 km je další oblíbený areál často využívaný pro rodiny s dětmi - Olešnice. Zde je ve výstavbě další nový lyžařský areál.

Zpět


TOPlist
  Chata pod Úhorem
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata pod Úhorem
Ceník ubytování a stravování