Chata Pláně - Poloha, Služby, Okolí

Chata Pláně

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Turistická Chata Klubu českých turistů Pláně pod Ještědem leží v nadmořské výšce 780 m.n.m. přímo na Ještědském hřebeni, 2,5km od vrcholku Ještědu, v místě horské osady a střediska zimních sportů Pláně pod Ještědem. Na chatu se dostanete pěšky, na kole i autem – v zimě i v létě. V zimě je silnice na chatu sice pravidelně protahována avšak řidiči musejí počítat s horskými podmínkami a mít kvalitní zimní pneumatiky a ve výbavě též sněhové řetězy. V zimních měsících vyjedete z chaty na lyžích přímo na sjezdovku. Osada Pláně pod Ještědem je součástí zimního areálu Ještěd. Lyžování na Pláních i v celém areálu Ještěd Vám umožní systém sedačkových lanovek a vleků za jednotné jízdné.
Vybavení a služby
Přímo v areálu chaty je možno parkovat auta, uskladnit kola, lyže a další materiál. Je zde možnost ubytování i se psy. K dispozici jsou dále - venkovní terasa v prostorách restaurace, venkovní hřiště, venkovní ohniště a gril. Po předchozí objednávce je možno připravit na venkovním grilu sele, ovci a podobně. Chata je svojí kapacitou a strukturou lůžek ideální pro cenově velmi příznivé jednodenní i vícedenní individuální, rodinné nebo skupinové akce a pobyty. Chata byla v minulosti tradičním místem pro pořádání letních táborů, škol v přírodě a zimních lyžařských kursů. Tato tradice se opět rozvíjí. Chata je místem turistických výletů, lyžařských výprav nebo cyklo výletů. Chata je dále vhodná pro pořádání kursů a školení, dále pro pořádání táborů, škol v přírodě, lyžařských kursů, třídních srazů, svatebních hostin, firemních a dalších akcí všeho druhu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Chata Pláně pod Ještědem leží 2km od nejbližší zastávky tramvaje v Liberci a 2km od Světlé pod Ještědem - dějiště románů Karolíny Světlé. Přímo na hřebenu můžete v létě využít cyklo a bike trasy, v zimě pak na vás čeká 8 lyžařských vleků ve Ski areálu Ještěd. Další zábavou v okolí je nově postavená IQ landie, zábavní centrum Babylon, krytý plavecký bazen v Liberci, ZOO Liberec, Botanická zahrada, Multikino OC Nisa a mnoho dalšího.
TOPlist