Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází v horní části Stříbrnic v klidném prostředí cca 300 m od nástupu na Kralický Sněžník. Příjezd po místní komunikaci. Za chatou se nalézá již jen volná příroda. Proto je zde možnost v létě nerušeně odpočívat, hrát volejbal, koupat se, příp. grilovat. Parkování aut hned vedle chalupy na pozemku patřící k chatě. (až 8 aut)

  Vybavení a služby

Chata poskytuje ubytování až pro 20 osob v 5 ložnicích s možností vaření, dále infrasauna, kachlové kamna, malý výčep. V přízemí objektu se nalézá předsíňka a chodba, dále pak pěkné sociální zařízení se dvěma umyvadly, sprchovým koutem a vanou. Je zde také místnost s WC a umyvadlem. Na pravé straně chodby je společenská místnost vybavená velkou televizí (satelitní přijem Skylink), DVD a dobovými kachlovými kamny, na kterých je možno vařit, spát nebo jen tak odpočívat. Dále je v místnosti posezení (3 pohovky) a 2 větší konferenční stolky. Tato místnost je propojena s kuchyní. V kuchyni je umístěn velký rohový stůl se 4 lavicemi pro min. 15 osob. Dále je zde el. sporák, mikrovlná trouba, el. konvice, chladnička (320 l), větší šuplíkový mražák (cca 300 l) a kuchyňská linka. Vedle kuchyňské linky je pěkný výčepní pult (uvnitř pultu je chladící zařízení) s tím, že sudy se umisťují za stěnu do sklepa kde se pivo i naráží. V případě zájmu můžeme dodat pivo Hanušovického pivovaru Šerák 11 st. - 50 l nebo 30 l sud, příp. i točenou kofolu sud 50 l. Uvedené je třeba si objednat s předstihem. Hosté si mohou dovést i vlastní pivo. (kromě narážecí hlavy Hanušovického pivovaru "žehličky" můžeme zapůjčit i hlavu k pivu Gambrinus) V tomto případě bude účtován jednorázový poplatek ve výši 200,- Kč/pobyt, který slouží k úhradě nákladů spojených s pronájmem bomby a zakoupení plynu. V případě dodání aspoň jednoho sudu námi, uvedený poplatek nebude účtován. Kuchyň je kompetně vybavena ke stolování a vaření. V přízemí se nachází pěkná infrasauna pro 2 osoby (De Luxe), jejíž užívání je v ceně nájmu. Chodba je propojena se stodolou (zde k dispozici dřevo), kde můžete odkládat lyže, kola a pod. Do patra se dostaneme po dřevěných schodech kde jsou tři větší pokoje, dva čtyřlůžkové a jeden pětilůžkový. Na poschodí je i místnost s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Odsud nás dřevěné schody zavedou do podkroví, kde je předsíňka a další dva menší pokoje. (1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka) Vytápění objektu je akumulační, v sociálkách jsou přímotopy. Vytápět je možno i kachlovými kamny. V chatě je zavedena dvojsazba. Tzn. akumulační kamna a el. bojlery na teplou vodu lze nahřívat nočním = lacinějším proudem. Je zde venkovní posezení, bazén s průměrem 4,6 m a hloubkou 1,2 m ,(jako nový bude uvedený do provozu dnem 30.06.2018 a provozován až do konce září 2018) dále pak ohniště, venkovní krb s udírnou, trampolína s ochranou sítí, malé hřiště na volejbal. (síť, míče a 6 pálek s pěnovými míči k dispozici) Dále pak již jen velký soukromý pozemek - louka ve stráni (cca 5 ha) patřící k chatě. (neohrazený) Ve stodole je ping pongový stůl. (pálky + míčky k dispozici) Na chatě je zdarma připojení k internetu. (WI-FI)

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Zimní sezóna (dvě lyžařská střediska) : 1/ Středisko "Kraličák" : lyžařské propojení Stříbrnice a Hynčic pod Sušinou vytváří jeden velký areál s 10 sjezdovkami všech kategorií o celkové délce 7,6 km. (1 lanovka a 8 lyžařských vleků) Společný skipas s pohodlným bezdotekovým odbavením (stačí ho mít v kapse) Snowpark v délce 400 m s vlastním vlekem. Lyžařská a snowboardová škola. Půjčovna a servis lyží a snowboardů. Dětské lano a další atrakce pro děti. Občerstvení přímo na sjezdovkách. 2/ Středisko "Návrší" : zde dvojkotva, mírný svah cca 800 m, večerní lyžování, provoz dětského vleku. Běžkařské trasy. V okolí 10 km cca 15 vleků, sedačková lanovka na chatě Paprsek a v Branné, čtyřsedačková lanovka v Kunčicích. (3 km ze Stříbrnic) Ve Stříbrnicích jsou dvě menší hospůdky kde se lze dobře najíst i napít. Obchody ve Starém Městě. (5 km) Letní sezóna : nádherná horská turistika v ještě zapomenuté krajině. Masiv Kralického Sněžníku s několika vrcholy nad 1.300 m n.m. Dosažení vrcholu Kralického Sněžníku za cca 3 hod. Velmi dobré podmínky na cykloturistiku. Výlety do Polska - jak pěší turistika /např.přes vrchol Kralického Sněžníku/ tak i pro os. automobily. Hranice cca 6 km. Zde největší jeskyně v Polsku - Medvědí, dále Muzeum země (sbírky kamenů z celého světa) ... V letní sezóně ve Starém Městě : tenisové kurty (vše k zapůjčení), bowling, staroměstské vojenské opevnění, jízdárna Černý kůň ... Dále minikáry a koloběžky provozované na sjezdovce v Hynčicích. Ve větší vzdálenosti - přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně (zařazeno mezi 7 divů ČR) - šestisedačková lanovka Vás vyveze až pod horní nádrž. Odsud je možno sjet zapůjčenou koloběžkou až ke spodní stanici v Koutech nad Desnou. (nejdelší sjezd na koloběžkách v ČR - 17 km z nadmořské výšky 1.350 m) Exkurse do podzemí elektrárny. Dále sedačková lanovka z Ramzové na Šerák (i v létě) a zde procházka po Jesenické magistrále - nejvyšší kopce v Jeseníkách. Doporučujeme navštívit v Dolní Moravě rozhlednu "Stezka v oblacích". Jedná se o unikátní dílo postavené ve výšce 1.116 m n.m. s výškou rozhledny 55 m. Na vrchol rozhledny lze dojet i s kočárkem, příp. vozičkáři. Dolů mohou odvážlivci sjet v tobogánu. Kultura - Losiny návštěva zámku (čarodějnické procesy) muzeum výroby ručního papíru ... Na chatě zapůjčíme podrobnou turistickou mapu (1:35000)


Poskytujeme ubytování i v druhém objektu Chata Na vyhlídce

Zpět


TOPlist
  Chata Na Kovárně
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Na Kovárně
Ceník ubytování a stravování