Chata Na Kovárně

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází v horní části Stříbrnic v klidném prostředí cca 300 m od nástupu na Kralický Sněžník. Příjezd po místní komunikaci. Za chatou se nalézá již jen volná příroda. Proto je zde možnost v létě nerušeně odpočívat, hrát volejbal, koupat se, příp. grilovat. Parkování aut hned vedle chalupy na pozemku patřící k chatě. (až 8 aut)
Vybavení a služby
Chata poskytuje ubytování až pro 20 osob v 5 ložnicích s možností vaření, dále infrasauna, kachlové kamna, malý výčep. V přízemí objektu se nalézá předsíňka a chodba, dále pak pěkné sociální zařízení se dvěma umyvadly, sprchovým koutem a vanou. Je zde také místnost s WC a umyvadlem. Na pravé straně chodby je společenská místnost vybavená velkou televizí (satelitní přijem Skylink), DVD a dobovými kachlovými kamny, na kterých je možno vařit, spát nebo jen tak odpočívat. Dále je v místnosti posezení (3 pohovky) a 2 větší konferenční stolky. Tato místnost je propojena s kuchyní. V kuchyni je umístěn velký rohový stůl se 4 lavicemi pro min. 15 osob. Dále je zde el. sporák, mikrovlná trouba, el. konvice, chladnička (320 l), větší šuplíkový mražák (cca 300 l) a kuchyňská linka. Vedle kuchyňské linky je pěkný výčepní pult (uvnitř pultu je chladící zařízení) s tím, že sudy se umisťují za stěnu do sklepa kde se pivo i naráží. V případě zájmu můžeme dodat pivo hanušovického pivovaru Holba zn. Šerák 11 st. světlé a polotmavé v 50 l a 30 l sudech, dále pak točenou kofolu a limonádu orange v 50 l sudu. Hosté si mohou dovést i vlastní pivo. (kromě narážecí hlavy Hanušovického pivovaru "žehličky" můžeme zapůjčit i hlavu k pivu Gambrinus) V tomto případě bude účtován jednorázový poplatek ve výši 200,- Kč/pobyt, který slouží k úhradě nákladů spojených s pronájmem bomby a zakoupení plynu. V případě dodání aspoň jednoho sudu námi, uvedený poplatek nebude účtován. Kuchyň je kompetně vybavena ke stolování a vaření. V přízemí se nachází pěkná infrasauna pro 2 osoby (De Luxe), jejíž užívání je v ceně nájmu. Chodba je propojena se stodolou (zde k dispozici dřevo), kde můžete odkládat lyže, kola a pod. Do patra se dostaneme po dřevěných schodech kde jsou tři větší pokoje, dva čtyřlůžkové a jeden pětilůžkový. Na poschodí je i místnost s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Odsud nás dřevěné schody zavedou do podkroví, kde je předsíňka a další dva menší pokoje. (1x 3 lůžka, 1x 4 lůžka) Vytápění objektu je akumulační, v sociálkách jsou přímotopy. Vytápět je možno i kachlovými kamny. V chatě je zavedena dvojsazba. Tzn. akumulační kamna a el. bojlery na teplou vodu lze nahřívat nočním = lacinějším proudem. Je zde venkovní posezení, bazén s průměrem 4,6 m a hloubkou 1,2 m, dále pak ohniště, venkovní krb s udírnou, trampolína s ochranou sítí, malé hřiště na volejbal (síť, míče a 6 pálek s pěnovými míči k dispozici). Dále pak již jen velký soukromý pozemek - louka ve stráni (cca 5 ha) patřící k chatě. (neohrazený) Ve stodole je ping pongový stůl (pálky + míčky k dispozici). Na chatě je zdarma připojení k internetu (WI-FI).

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Zimní sezóna (dvě lyžařská střediska): 1/ Středisko "Kraličák": lyžařské propojení Stříbrnice a Hynčic pod Sušinou vytváří jeden velký areál s 10 sjezdovkami všech kategorií o celkové délce 7,6km (1 lanovka a 8 lyžařských vleků). Společný skipas s pohodlným bezdotekovým odbavením (stačí ho mít v kapse). Snowpark v délce 400m s vlastním vlekem. Lyžařská a snowboardová škola. Půjčovna a servis lyží a snowboardů. Děti do 6 let mají jízdné na všech vlecích i sedačce zdarma jakož i vstup do dětského parku ve Stříbrnicích i Hynčicích. Občerstvení přímo na sjezdovkách. 2/ Středisko "Návrší": zde dvojkotva, mírný svah cca 800m, večerní lyžování, provoz dětského vleku. Běžkařské trasy. V okolí 10km cca 15 vleků, sedačková lanovka na chatě Paprsek a v Branné, čtyřsedačková lanovka v Kunčicích (3km ze Stříbrnic). Ve Stříbrnicích jsou dvě menší hospůdky kde se lze dobře najíst i napít. Obchody ve Starém Městě (5km). • Letní sezóna: nádherná horská turistika v ještě zapomenuté krajině našeho třetího nejvyššího pohoří - rezervace Kralického Sněžníku s vrcholem 1.424 m n.m. (dosažitelný z chaty za 3:45 hod. (7,6 km)). V okolí další kopce s výškou nad 1.300 m n.m., kde za celý den nemusíte nikoho potkat. Velmi dobré podmínky na cykloturistiku. Výlety do Polska - jak pěší turistika (např.přes vrchol Kralického Sněžníku) tak i pro os. automobily. Hranice cca 6km. Zde největší jeskyně v Polsku - Medvědí, dále Muzeum země (sbírky kamenů z celého světa) ... V letní sezóně ve Starém Městě: tenisové kurty (vše k zapůjčení), bowling, jízdárna Černý kůň ... Dále pak vojenské bunkry - těžké opevnění v úseku Staré Město + vojenské muzeum ve Starém Městě. Zájemcům bude zapůjčena příslušná brožura. Ve větší vzdálenosti - přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně (zařazeno mezi 7 divů ČR) - šestisedačková lanovka Vás vyveze až pod horní nádrž. Odsud je možno sjet zapůjčenou koloběžkou až ke spodní stanici v Koutech nad Desnou (nejdelší sjezd na koloběžkách v ČR - 17km z nadmořské výšky 1.350m). Exkurse do podzemí elektrárny. Dále sedačková lanovka z Ramzové na Šerák (i v létě) a zde procházka po Jesenické magistrále - nejvyšší kopce v Jeseníkách. Doporučujeme navštívit v Dolní Moravě rozhlednu "Stezka v oblacích". Jedná se o unikátní dílo postavené ve výšce 1.116m n.m. s výškou rozhledny 55m. Na vrchol rozhledny lze dojet i s kočárkem, příp. vozičkáři. Dolů mohou odvážlivci sjet v tobogánu. Kultura - Losiny návštěva zámku (čarodějnické procesy) muzeum výroby ručního papíru ... Na chatě jsou k dispozici mapy i s propagačními materiály.
Poskytujeme ubytování i v druhém objektu Chata Na vyhlídce
TOPlist
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz