Chata Jitřenka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chatu Jitřenka naleznete na jihozápadním svahu údolí říčky Zdobnice v nadmořské výšce 660m u silnice vedoucí ze Zdobnice do Říček.
Vybavení a služby
Chata poskytuje ubytování ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích v celkovém počtu 32 lůžek s přistýlkami. Možnost zapůjčení dětské postýlky. V každém pokoji je umyvadlo se studenou a teplou vodou. Pokoje jsou vytápěny elektrickými přímotopnými kamny. Sprchy a WC jsou společné na chodbě. K dispozici je infrasauna se čtyřmi místy a sprchou, tedy pro celou rodinu. Ubytování se psem je možné, ale jen s malými plemeny. Všechny vnitřní prostory chaty Jitřenka jsou nekuřácké. Připojení WiFi. Ubytovaní hosté se mohou stravovat v restauraci v přízemí chaty formou polopenze, plné penze či jen ubytování se snídaní.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V blízkosti chaty ve vzdálenosti cca 200m se nachází jedna ze sjezdovek Skicentra Zdobnice, vhodná pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Od horní stanice lyžařského vleku se přímo k chatě dostanete na lyžích. Zdatní lyžaři mohou využívat sjezdovku Valčenka na protějším svahu. A pro nejnáročnější lyžaře není problémem dojet autem do známého skicentra Říčky, vzdáleného 5km. Lyžaři na běžkách se od chaty snadno dostanou po žluté turistické značce na křižovatku Pěticestí na hřebenu Orlických hor. V létě může být chata východiskem pěších a cyklistických výletů po Orlických horách a jejich podhůří. Pro sportovní aktivity lze využívat volejbalové hřiště. V blízké Nebeské Rybné lze využívat cvičné golfové hřiště Chata se nachází cca 20 kilometrů od Rychnova nad Kněžnou, kde se nachází veškerá občanská vybavenost (bankomat, supermarkety, pošta, banky, plavecký bazén, zimní stadion aj. )
TOPlist