Chata Jelenka - Františkov - Poloha, Služby, Okolí

Chata Jelenka - Františkov

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází v malebném prostředí masivu Hrubého Jeseníku v malé osadě Františkov vzdálené 2km od obce Branná. V bezprostřední blízkosti (cca 200m) se nachází nový sportovní areál Sportpark - Františkov. Pro ubytované možnost objednání polopenze v přilehlém X-parku Františkov. Volná, liduprázdná příroda, lesní tůry po neznačených cestách lesem i loukami. Dostupnost autem z Hanušovic směr Jeseník. Za Jindřichovem - Nové Losiny, cca 1km první dům po pravé straně. Vlakem dostupnost ze zastávky Branná 1,5km.
Vybavení a služby
Nově otevřená chata od 1.1.2010. Zkušební provoz již zahájen. Chata poskytuje nový příjemný dřevěný interiér. Dům byl vytvářen se snahou o atmosféru tradičního horského domu s velkým důrazem na použití přírodních materiálů. Srdcem domu je prostorná společenská místnost s krbovými kamny a lavicemi podél stěn. Na ní navazuje konfortně zařízená společná kuchyně. V patře se nachází 7 čtyřlůžkových pokojů. Pokoje se dají využít jako dvou nebo čtyřlůžkové. Z větší části jsou řešeny apartmánovým způsobem tzn. vlastní sociální zařízení. V přízemí se nachází dva pokoje (dvoulůžkový a čtyřlůžkový) se samostatným zázemím. Parkování u objektu. Úschova kol a lyží v přilehlé lyžárně. Domácí zvířata po dohodě s majitelem. V domě se nekouří. U domu je hřiště, venkovní posezení a ohniště.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Zimní období: V bezprostřední blízkosti cca 200m se nachází sportovní areál Sportpark-Františkov (www.sportpark-frantiskov.cz) Ideální terén a zázemí pro rodiny s dětmi. Kryté posezení a občerstvení. Upravovaný svah a večerní lyžování. Zimní atrakce - Snowbike. Sportpark doplňuje blízká (6km vzdálená) zimní střediska Branná, Petříkov, Ostružná, Ramzová. V Obci Branná asi 2km se nachází nové Wellness centrum (restaurace, wellness, bowling). V okolí je velké množství běžeckých tras. Letní období: U domu je k dispozici hřiště a venkovní posezení s ohněm. Okolí chalupy je vyhledávaná a oblíbená oblast pro letní turistiku a cykloturistiku. Značené turistické cesty nádhernou přírodou např. oblíbená naučná stezka Pasák. Letní atrakce v 200m vzdáleném sportparku - minikáry, dětská vozítka. Obdivovatelé historických a architektonických zajímavostí nesmí minout sousední obec Brannou s renezančními památkami v historickém centru (hrad Kolštejn, fojtství, kostel sv. Michala)
TOPlist