Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází v obci Háj u Loučné pod Klínovcem, pod severním svahem Klínovce (1244m n.m.). Klínovec je nejvyšší horou Krušných hor. Chata se nachází 900m od Ski areálu Klínovec. V zimní sezoně areál provozuje skibus. V letní sezoně je pro cyklisty v provozu sedačková lanovka.

  Vybavení a služby

Chata je k dispozici celoročně a je vybavena obývacím pokojem s rozkládací sedací soupravou, jídelním koutem, krbem, vstupem na terasu, televizí, satelitem a rádiem s CD přehrávačem. Dále zde naleznete dvě dvoulůžkové ložnice a jednou třílůžkovou ložnici. V plně vybavené kuchyni naleznete elektrický sporák s troubou, mikrovlnnou troubu, varnou konvici a lednici. Toaleta je oddělena od koupelny, která je vybavena prostornou vanou a umyvadlem. K dispozici je garáž pro dvě vozidla plus parkovací stání před garáží. Taktéž je možno použít lyžárnu. Celá chata je vytápěna elektrokotlem, radiátory jsou umístěny v každé místnosti. Povlečení je možno zajistit na vyžádání a za příplatek.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

  Rekreace a služby v okolí

Zima - Ski areál Klínovec je největším lyžařským areálem Krušných hor a jedním z mála pětihvězdičkových areálů v ČR. Nachází se pouze 120km západně od Prahy, v blízkosti hranic s Německem. Areál nabízí celkem 10,3km strojově upravovaných tratí na sjezdovkách všech obtížností. Automatické zasněžování funguje na 75% tratí. Přepravní kapacita staré lanové dráhy, nové "dámské" lanovky a 10 vleků je cca 7400 osob/hod. Děti do 100cm jsou přepravovány zdarma K dispozici je snowpark, snowtubing, dětský miniareál (vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi), lyžařská škola, servisy, půjčovny a 7 bufetů a restaurací a 3 veřejná parkoviště s kapacitou 500 aut – zdarma. Pravidelné večerní lyžování. V areálu je k dispozici 35km upravovaných běžeckých tratí. Je možné také využít lyžování na Božím Daru (nejvýše položené město v České republice (1028m), známé lyžařské středisko. Dětský areál, jízdy na nafukovacích duších, snowboardový areál, noční lyžování), v areálu Neklid nebo v německém Oberwiesenthalu. Léto - V okolí mnoho cyklotras, značené stezky pro pěší turistiku (cca 1km od Háje se nachází městečko Loučná pod Klínovcem, kde je pěší přechod do SRN), vodní sporty – bazén v hotelu Nástup s vířivkou, aquapark v Kláštěrci n/O, v Karlových Varech nebo v blízkém Německu. Poznávací výlety v okolí Blatenský příkop, Božídarské rašeliniště, Starý hraniční kámen, Kamencové jezero a zoo v Chomutově. Návštěva lázní – Jáchymov, Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně.

Zpět


TOPlist
  Chata Háj Loučná pod Klínovcem, Háj
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Háj
Ceník ubytování a stravování