Poloha a dosažitelnost

Chata Doubravka je situována v chráněné krajinné oblasti Železné hory u přírodní rezervace Údolí Doubravy, která představuje jednu z nejhezčích lokalit Vysočiny. V blízkém okolí lze navštívit mnoho zajímavých turistických cílů. Kapacita ubytování hlavní budova – od základní kapacity 44 lůžek až po kapacitu 53 lůžek s přistýlkami. Další ubytovací kapacita na vyžádání v tzv. Růžovém salonku (druhé přednáškové místnosti, 15-20 lůžek), v letních měsících pak i ve venkovních chatičkách (dalších 24 lůžek).

  Vybavení a služby

Chata Doubravka se nachází na polosamotě v atraktivním prostředí chráněné krajinné oblasti Železné hory na Vysočině, v blízkosti přírodní rezervace Údolí Doubravy. Pro svoji polohu a zázemí je středisko celoročně využíváno především ke školícím a vzdělávacím aktivitám, jako jsou školy v přírodě, letní tábory, jazykové a tematické kurzy, školení, teambuildingy apod. Chata Doubravka je rovněž vhodná pro uspořádání rodinné dovolené s dětmi, ubytování turistů a cykloturistů nebo pro soukromé aktivity, jako jsou svatby, rauty, oslavy, přátelská setkání aj. Součástí střediska je cvičná horolezecká stěna umístěná na zadní straně chaty s možností zapůjčení veškerého horolezeckého vybavení a zajištění certifikovaného instruktora. Pro hosty je dále k dispozici velká trampolína s ochrannou sítí, vybavení na orientační běh, dvě hřiště pro volejbal, nohejbal, badminton, fotbal, pétanque, softbal a frisbee. Také si zde lze zahrát stolní tenis, stolní fotbal, mini kulečník, elektronické šipky, ruletu

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Chata Doubravka má několik společenských místností, které se dají variabilně využít jak pro výuku, sport či zábavu, tak pro příležitostné spaní. Pro různá školení lze zapůjčit videorekordér, dataprojektor, zpětný projektor, promítací plátno, flipcharty aj. Na chatě je zdarma k dispozici internet (ADSL linka + Wi-Fi).

Zpět


TOPlist
  Chata Doubravka Chotěboř, Horní Sokolovec
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Doubravka
Ceník ubytování a stravování