Poloha a dosažitelnost

Chata Světlá se nachází v Lužických horách v Dolní Světlé u Krompachu, necelých 40 km od Liberce.Díky množství cyklostezek a turistických tras si na své přijdou jak cyklisté tak příznivci pěší turistiky nebo houbaři.

  Vybavení a služby

Chata je rozdělena do dvou budov, hlavní budova a tzv. depandance. V obou těchto budovách je 35 lůžek rozděleno do 2 6 lůžkových jednoduše zařízených pokojů sociální zařízení je společné na patře. V hlavní budově se nachází jídelna, společenská místnost s televizí DVD přehrávačem, barem, kde je možné si koupit nějakou sladkost nebo se občerstvit. Depandance je vybavena jídelnou s televizí a DVD přehrávačem, společenskou místností, vybavenou kuchyňkou, která slouží pro potřeby uvaření kávy apod. většinou ji využívají skupiny, které mají zájem o vlastní vaření. Ve venkovním prostranství lze využít hřiště, pískoviště, nebo ohniště.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Ubytování v Dolní Světlé Vám zajistí příjemnou aktivní dovolenou. V letních měsících je spousta cyklostezek. V nedalekém Něměcku lze navštívit zříceninu hradu a klaštěr Oybín, Motýlí dům. Téměř přes kopec je možný výlet do Jiřetína pod Jedlovou, kde je možné navštívit zříceninu hradu Tolštejn, nebo vystoupat na Křížovu horu. Poté lze navštívit Kamenický Šenov, kde se nacházejí známé Varhany. Potom Jablonné v Podještědí, kde je zámek Lemberk, Hrádek nad Nisou – Hrad Grabštějn a koupaliště Kristýna. Nelze opomenout blízké rozhledny v okolí jako Klíč, Luž, Hvozd. Pro milovníky adrenalinu je potom možné navštívit ranč Malevil, kde se nachází bowling, lanové centrum, jízdy na koních, tenis, golf. V zimním období lze využít ski areály v nedalekém Waltersdorfu, kde se nacházejí dva vleky a běžecké tratě, nebo Jiřetín pod Jedlovou, Horní Podluží a nebo vzdálenější Ještěd nebo Bedřichov a Tanvaldský Špičák.

Zpět


TOPlist
  Chata Světlá Dolní Světlá
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Světlá
Ceník ubytování a stravování